Škůdci v kuchyni: Jsou větší problém, než si přiznáváte

Mravenci

Potřebujete se zbavit nežádoucích brouků v kuchyni? V tom případě vám pomohou následující čtyři velmi efektivní strategie. Pro většinu z nich budete potřebovat základní ingredience, které můžete rychle objevit u sebe doma. Bojujte se škůdci hned, jak si všimnete jejich přítomnosti. Mnozí z nich jsou přenašeči onemocnění, které vám pěkně zavaří. Nikdy nic nepodceňujte.

Intenzivní čištění a dezinfekce

Prvním krokem při odstraňování nežádoucích plíživých obtěžovatelů z vaší kuchyně je její kompletní vyčištění. V případě, že v ní nejsou žádné nechráněné zbytky jídla, lákavé pachy a další podobné komponenty, které slouží jako potrava, nemají důvod se zde zdržovat. Zkuste se věnovat standardnímu úklidu kuchyně a jednou za čas proveďte důkladný úklid všech koutů. Kromě toho zkontrolujete, zda se v okolí neskrývají nějací brouci. V případě, že škůdce objevíte zavčas, je jejich likvidace o něco jednodušší, ale i tak si dejte záležet.

Zápach a suché prostředí

Hmyzí obtěžovatelé mají zpravidla rádi klidná místa, kde je cítit zápach a vlhkost, přesně tady si ustelou. Proto je nutné často větrat a dávat do spíží vůně a lapače. Zvolte například levanduli nebo mátu, které obsahují látky (jako je esenciální olej), které odpuzují škůdce. Stačí rostliny jen nařezat a rozmístit je po místnosti.

Mravenci 2
Foto: Pixabay

Využijte domácí bojovníky

Další způsoby, jak se zbavit především mravenců a zabránit jim ve vstupu do kuchyně nebo skříněk, zahrnuje použití překážek v podobě skořice, soli, pepře nebo sody. Citronová šťáva mnohdy taky dobře funguje. Nalijte ji na místa, kde se mravenci rádi zdržují. Průběžně zkoušejte, která z látek bude pro začátek fungovat nejlépe. Samozřejmě, že po celou dobu budete muset uklízet kuchyň od shora dolů!

Nezapomínejte na pastičky a lapače s feromony

Dalším způsobem, jak se zbavit hmyzu, aniž byste museli hazardovat s vlastním zdravím kvůli speciálním chemikáliím, je použití pastí a lapačů. Ty lze umístit například do skříněk, kde polapí mnoho různých druhů lezoucích brouků. Známé jsou různé pásky a lapače much, ale také například moderní lapače švábů a jiných brouků. Jak vidíte, na výběr máte z hodně možností, takže boj nevzdávejte, protože nakonec vyhrajete…

Zdroje info: ireceptar.cz, deraplus.cz

Náhledové foto: Pixabay