Vypěstujte si přírodní antibiotikum. Celoroční pěstování cibule v interiéru

cibule

Bez cibule se těžko obejdete v kuchyni. K tomu je velmi zdravá. Můžete mít vlastní i v případě, že nemáte zahradu. Zkuste pěstování doma v květináči nebo truhlíku. Poradíme, jak na celoroční pěstování, abyste měli radost z vlastní úrody.

Cibuli je možné pěstovat celoročně i doma. Cibuloviny nejsou nikterak náročné rostliny a k úspěšnému růstu pro užitek toho nepotřebují mnoho. A jelikož cibule je v kuchyni při vaření potřebná a k tomu je považována za přírodní antibiotikum, tak potěší možnost vlastního pěstování v interiéru. Při pěstování doma budete mít neustálý příjem zelené nati cibule, která se hodí při vaření. Je nejen chuťově výborná, ale dodá našemu tělu mnoho cenných látek. Účinky cibule oceníte i při nachlazení.

Pěstování v nádobě

Pokud budete pěstovat v květináči nebo truhlíku, tak pro zasazení je jasnou volbou cibule sazečka. Zvolte větší květináč nebo truhlík. Cibulky vysázejte mělce a to způsobem, aby špičky trochu vyčnívaly ze země. Nedávejte je k sobě příliš natěsno, ideální je vzdálenost 25 až 30 cm. Aby vám cibule rostla a mohli jste se těšit z vlastní úrody, je nutné poskytnout potřebné podmínky, tj. slunce neboli slunné místo, sušší a písčitější zeminu bohatou na humus. Zalévejte odstátou vodou a nejlépe dešťovou, jelikož rostlina nesnáší chlor. Dejte pozor i při hnojení, nemá ráda dusík.

cibulová nať

Foto: Pixabay

Naťová cibule

Sázkou na jistotu a úspěšnou sklizeň v domácích podmínkách je pěstování naťové cibulky, které se říká také jarní. Lze ji používat k řezu po celý rok, klidně i v prosinci. A právě cibulová nať mnohdy v receptech efektivně nahradí klasickou. Je stejně tak vhodná na chleba, do pomazánek, tvarohu, polévek, zeleninových salátů apod.

Cibuli pěstovanou na nať, můžete dát do květináče se substrátem, který se používá při běžném sázení do záhonu. Jen ji v tomto případě můžete dát „nahusto“, tj. jednu vedle druhé. Pak ji jen zalijte a dejte na světlé místo. Za 14 dní můžete očekávat dostatečně velké cibulové natě. Tento způsob pěstování potěší i ty, kteří jsou netrpěliví. Brzy se dočkáte vlastní úrody.

Zdroj: ireceptar.cz, ceskestavby.cz

Náhledové foto: Pixabay