Skořice a její tradiční i netradiční využití

skořice

Skořici máme doma prakticky všichni, v kuchyni má rozmanité využití a do mnoha různých pokrmů je velmi užitečnou a jen velmi těžko nahraditelnou ingrediencí. Stejně jako mnoho jiných ingrediencí, i skořici lze použít také jiným způsobem, a třeba takovým, který nemá s vařením ani pečením nic společného.

Skořice na zahradě

Skořici, kterou všichni běžně užíváme ve své kuchyni, můžeme velmi prakticky využít i pro úplně jiné účely, než je pouze vaření. Své uplatnění tak najde i na zahradě při pěstování rostlin, kterým se příliš nedaří. Může to být třeba díky nevhodné zemině, ve které jsou zasazeny.

Skořice má kromě své specifické vůně i další velmi dobré blahodárné účinky, které lze uplatnit především u kořenů rostlin. Skořice napomáhá díky svému chemickému složení ochraně kořenů rostlin před nežádoucím zahníváním. Skořice totiž odbourává vznik plísně. Neváhejte proto svoji skořici přisypat do předem připraveného substrátu a pomoci tak rostlinám odolávat nepřízni osudu.

skořice

Foto: Pixabay

Další působení skořice

Skořice tedy během chvíle zlikviduje všechny patogeny přítomné v půdě. Díky svým antiseptickým účinkům spolehlivě ochrání rostliny před plísní a zahníváním. Skořice ale působí léčivě i na řezu rostliny. Napomáhá jejímu léčení, vyléčí mnohé neduhy způsobené škůdci, napomáhá obnově celistvosti listů, nebo případně i některých květů.

Skořice díky své specifické vůni snadné odežene i nezvaný dotěrný hmyz. Pokud sedíte na zahradě a nalétávají na vás komáři, nechte si na stole misku, do které nasypete skořici. Komáři a mnohý další hmyz se vašemu stolu vyhnou obloukem.

Z výše uvedeného plyne jedno doporučení, mějte skořici doma vždy připravenou, i když zrovna nechcete dělat lívance a obalovat je v ní.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zahrada/skorice-zahrada-30000807.html

https://www.nasezahrada.com/pozoruhodne-vyuziti-skorice-na-zahrade/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.