Rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukce bytového jádra

Jaro a léto jsou nejvhodnější dobou pro rekonstrukci. Počasí v těchto obdobích umožňuje provádět jakékoliv práce a opravy vně i uvnitř domu, aniž by bylo velké riziko, že v důsledku nepříznivého počasí nastanou nějaké komplikace. Raději se vždy spolehněte na profesionály, kteří za vás vše vyřídí a předají vám hotové dílo. Pokud bydlíte v bytě a chcete zrekonstruovat staré bytové jádro, nabízíme vám přehledný postup prací a povinností, které s rekonstrukcí vždy souvisejí.

V první řadě je nejdůležitějším úkolem prověřit, zda při plánovaných pracích potřebujete stavební povolení. Pokud ano, musí se neprodleně navštívit příslušný úřad a zažádat o něj, aby mohla být rekonstrukce co nejdříve provedena. Pokud ovšem není byt ve vašem vlastnictví, přesto chcete pozměnit stávající interiér, musíte vše domluvit a sepsat se skutečným majitelem, ten totiž k jakémukoliv většímu zásahu v bytě musí dát svůj souhlas.

Pokud jsou všechny papíry vyřízeny a firma s vámi již sestavila návrh, už nestojí nic v cestě objednání požadovaného materiálu a kontejneru pro odvoz odpadu, který při opravách vznikne. Mezi první práce patří vždy vybourávání starých stěn jádra a vytvoření zcela nových. Při nákupu tvárnic je dobré nešetřit, raději si proto ověřte, jaký bude použit stavební materiál. Dalším úkolem je nainstalovat všechny potřebné rozvody, tedy především vodu, elektriku a odpad. Po penetraci a hydroizolaci stěn pak přichází na řadu obklady. Je důležité, aby byly obklady a dlažba položeny zvlášť pečlivě, neboť utváří celkový vzhled. Stejně pečlivě je nutné je vyspárovat. Poté už nic nebrání montáži vany, koutu a dalšího vybavení. Po těchto pracích už budou prováděny pouze detailní úpravy interiéru a úklid.

Profesionální a spolehlivou firmu na rekonstrukci bytového jádra seženete i v Brně, většinou také včetně obkladačských prací.

Zdroj náhledového obrázku: tronecek.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *