Úklid firem

Co vše by měl zahrnovat úklid komerčních prostor

Ať už jste majitelem firmy, anebo vedoucím pracovníkem či obyčejným zaměstnancem, záleží vám na tom, v jakém prostředí pracujete. Jednu z velmi důležitých rolí hraje především dokonalý pořádek na pracovišti. Zajistit jej mohou zaměstnanci vaši firmy, anebo profesionálové. V prvním případě se často kvalitního úklidu nedočkáte. I proto se vyplatí vsadit na profesionální firmu. Co všechno by tedy tito specialisté měli řešit?

Precizní pravidelný úklid

Velmi důležitý je zejména pravidelný úklid komerčních prostor pojímající spousty nejrůznějších činností. Jejich základem jsou zejména opakované zametání a vytírání společných prostor, chodeb a kanceláří. Precizně musí být vysáté i veškeré koberce včetně těch ručně tkaných. Dále je nezbytné utírat povrch parapetů, obrazů a vyleštění dveří. Otisky na skleněných plochách nepůsobí zrovna vzhledně a vaši firmu budou reprezentovat mizerně. Pravidelně uklízen musí být prostor okolo odpadkových košů. Zapomenout nelze ani na zalévání květin, jež jsou nedílnou součástí jak interiérů, tak i exteriérů.

Občasný úklid

Ne všechny činnosti musí být vykonávány se železnou pravidelností. Úklidová firma musí poskytovat i nejrůznější činnosti související s hloubkovým čištěním. To by se mělo vztahovat k podlahovým krytinám, parapetům, žaluziím a dalším součástem areálu firmy. Několikrát ročně je nezbytné umýt také okna, a to včetně rámů a dalších součástí. V zimě se musí úklidová firma postarat tak o chodníky v případě jejich namrznutí nebo zapadání sněhem.

Firma musí mít špičkovou techniku

Profesionální úklidová společnost musí disponovat i dokonalým technickým zázemím. Jmenovat bychom měli spolehlivé čističe povrchů včetně koberců. Zapomenout nelze ani na speciální mobilní lešení, které slouží k tomu, aby se zaměstnanci dostali do nepřístupných míst. Mezi arzenál úklidové firmy patří i parní čističe a mnohé ostatní přístroje, s nimiž odborníci dokážou divy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *