Poradíme, jak vybrat dílenský vozík

Hledáte ideálního parťáka, který vás nenechá ve štychu, když potřebujete co nejrychleji najít ten správný šroubek, vrták nebo kladívko? Zapomeňte na (ne)ochotného souseda a vsaďte na šikovný dílenský vozík. Poradíme vám, jak ho vybrat tak, abyste s ním byli zaručeně spokojeni.

Chtějte madlo, stabilní konstrukci i nízkou hmotnost

Tak by se daly ve zkratce shrnout hlavní požadavky na vozík, do něhož uložíte vaše dílenské vybavení.

  • Zaměřte se na maximální nosnost. Od oka si převažte svoje oblíbené vybavení, přidejte +/- 10 kilo jako rezervu pro nové kousky a začněte pátrat po vozíku.
  • Chtějte bytelnou konstrukci, která se nekýve ani neztrácí balanc v obtížném terénu – třeba při přetahování vozíku přes kuchyňský práh.
  • Volte lehké vozíky z kompozitních materiálů. Na tíhu železa vsaďte pouze v případě, že si chcete během domácích prací taky trochu zaposilovat.
  • Nezapomeňte na madlo! Chcete přece mít svůj vozík za co držet. Rozhodně se vyhněte plastovým úchytům s fórovými šroubky. Tady se rozhodně vyplatí vsadit na kvalitu.

Zásady bezpečnosti dílenského vozíku

Vyhněte se rovněž těm nejlevnějším modelům, jež vám kromě potřebného úložného prostoru nedokáží zajistit nic navíc. Na mysli máme zejména bezpečnostní prvky v čele s praktickou otočnou brzdou, jež dokáže téměř okamžitě zamezit nežádoucímu pohybu, a to bez větší námahy z vaší strany.

Dobře provedený dílenský vozík by měl disponovat také praktickou pojistkou proti otevření zásuvek (opět ono drncání přes prahy) a oblými hranami na všech svých částech. Určitě si totiž nechcete rozrazit hlavu o hranu otevřeného šuplíku, zatímco budete zpod vozíku lovit zakutálený šroubek.

A to je vlastně vše. A náš tip na závěr? Vyplatí se nakupovat u profesionálů, kteří vám poskytnou nejenom skvělé ceny, ale i odborné poradenství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *