diln2

Poradíme, jak vybrat dílenský vozík

Hledáte ideálního parťáka, který vás nenechá ve štychu, když potřebujete co nejrychleji najít ten správný šroubek, vrták nebo kladívko? Zapomeňte na (ne)ochotného souseda a vsaďte na šikovný dílenský vozík. Poradíme vám, jak ho vybrat tak, abyste s ním byli zaručeně spokojeni.

Chtějte madlo, stabilní konstrukci i nízkou hmotnost

Tak by se daly ve zkratce shrnout hlavní požadavky na vozík, do něhož uložíte vaše dílenské vybavení.

  • Zaměřte se na maximální nosnost. Od oka si převažte svoje oblíbené vybavení, přidejte +/- 10 kilo jako rezervu pro nové kousky a začněte pátrat po vozíku.
  • Chtějte bytelnou konstrukci, která se nekýve ani neztrácí balanc v obtížném terénu – třeba při přetahování vozíku přes kuchyňský práh.
  • Volte lehké vozíky z kompozitních materiálů. Na tíhu železa vsaďte pouze v případě, že si chcete během domácích prací taky trochu zaposilovat.
  • Nezapomeňte na madlo! Chcete přece mít svůj vozík za co držet. Rozhodně se vyhněte plastovým úchytům s fórovými šroubky. Tady se rozhodně vyplatí vsadit na kvalitu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zásady bezpečnosti dílenského vozíku

Vyhněte se rovněž těm nejlevnějším modelům, jež vám kromě potřebného úložného prostoru nedokáží zajistit nic navíc. Na mysli máme zejména bezpečnostní prvky v čele s praktickou otočnou brzdou, jež dokáže téměř okamžitě zamezit nežádoucímu pohybu, a to bez větší námahy z vaší strany.

Dobře provedený dílenský vozík by měl disponovat také praktickou pojistkou proti otevření zásuvek (opět ono drncání přes prahy) a oblými hranami na všech svých částech. Určitě si totiž nechcete rozrazit hlavu o hranu otevřeného šuplíku, zatímco budete zpod vozíku lovit zakutálený šroubek.

A to je vlastně vše. A náš tip na závěr? Vyplatí se nakupovat u profesionálů, kteří vám poskytnou nejenom skvělé ceny, ale i odborné poradenství.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *