Polštáře z dutého vlákna – proč jsou tak oblíbené?

Polštář patří mezi velmi důležité vybavení ložnice. Už naše babičky to věděly a neustále o jejich tvar pečovaly pečlivým naklepáváním. Dnes si již díky moderním materiálům takovou práci dávat nemusíme. Polštáře z dutých vláken nás v tomto ohledu mile překvapí a požadavkům moderní doby vyhoví i ve všech ostatních směrech.

Malý technologický zázrak – tak by se také dalo nazvat duté vlákno. Jako čistě syntetický materiál vytvořený ze 100% polyesteru se může pochlubit velmi nízkou hmotnosti a vynikající tvarového pamětí. Polštáře z kvalitního dutého vlákna proto hned tak neslehnou. Během dne se jednoduše pomalu vrátí do původního tvaru a večer do nich zase můžete spokojeně ulehnout. Klasické naklepávání jim však samozřejmě prospívá také.

Polštáře duté vlákno jsou známé i svou vynikající izolací, o kterou se stará právě unikátní struktura použitého materiálu. Vynikající absorpční vlastnosti se pak postarají o příjemné a suché klima během celé noci. Praktické zapínání ve spodní části polštářů pak umožní podle potřeby kuličkové vlákno vyměnit nebo doplnit a zajistit si vždy maximálně komfortní poležení.

Polštáře duté vlákno – jak je vybrat?

Kuličkové duté vlákno tvoří jen vnitřní výplň polštáře, samotný korpus tvoří povrchová tkanina a termicky propojené duté vlákno, které se postará o maximální komfort během užívání. Povrchová tkanina může být obohacena o další užitečné složky. Populární jsou například polštáře z dutého vlákna s aloe vera. Aloe vera se stará o hygienu spánku díky svým antibakteriálním a antivirotickým vlastnostem a díky jemné vůni působí i mírně aromaterapeuticky.

Dalším typem jsou pak zdravotní polštáře, určené pro osoby, které mají potíže s krční páteří. Unikátní tvar se postará o udržení páteře v klidové poloze během celé noci, takže se ráno probudíte jako znovuzrození. Polštáře z dutého vlákna je samozřejmě možné i prát a to přímo na 60°C. Tato teplota se postará o zničení všech choroboplodných zárodků, takže budete mít jistotu, že je vaše ložnice opravdu bezpečná a hygienická.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *