Plynová a naftová topidla vyhřejí jakýkoli prostor

Čas od času se nám stane, že potřebujeme efektivně vytopit prostory, do nichž není přivedena elektřina anebo plyn. Využít samozřejmě mnohdy můžete vytápění na tuhá paliva, nicméně ne každému z nás se chce chodit neustále přikládat a samotné připojení kamen v místnosti bez komína je fakticky nereálné. Výbornou volbou jsou v tomto případě plynová anebo naftová topidla, na jejichž výběr a možnosti se v následujících řádcích budeme soustředit.

Pohodlná plynová topidla

U těchto topidel lze volit hned několik variant. Tu první představují plynová topidla připojená na termostat. Díky tomuto faktu si můžete právě na termostatu regulovat teplotu dle vlastní potřeby. Výbornou volbou pro topení je třeba plynové topidlo Biemmedue GP 65 AC. To slibuje maximálně pohodlnou obsluhu a ekologický provoz. Pokud se navíc toto topidlo opatří vysokotlakou hadicí, dokáže efektivně vytopit i větší haly. Volit můžete ale klidně i topidla, která připojení na termostat nemají anebo topidla na zemní plyn. Na výběr je jich také spousta.

Plynové topidlo Biemmedue GP 65 ACPlynové topidlo Biemmedue GP 65 AC

Zdroj obrázku: rea-topeni.cz

Naftová topidla do nepohody

Nafta je spolu s benzínem nejdostupnějším palivem, takže vytápění s agregátem fungujícím právě na ni je nejdostupnější. Když vám palivo dojde, jednoduše si na benzínce doplníte zásoby. Naftová topidla si lze vybírat také ve variantách s vývodem na komín, anebo bez něj. Výbornou volbou je například model Thermobile I-Heat TCA-35. Disponuje mimo jiné zabudovaným termostatem, manometrem či palivoměrem.

Naftové topidlo Thermobile I-Heat TCA-35Naftové topidlo Thermobile I-Heat TCA-35

Zdroj obrázku: rea-topeni.cz

Skvělé mohou být i tepelné zářiče

Výbornou volbou jsou i tepelné zářiče. Ty mohou být určeny klidně i do exteriéru. Důkazem budiž třeba profesionální plynový deštník WS 1000 VA. Ten lze využít klidně i na přitopení v rámci zahradního posezení v době, kdy již nejsou teploty tak vysoké, abychom se cítili příjemně.

Zdroj náhledového obrázku: rea-topeni.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.