Čištění fasád

Pískování: Efektivní metoda čištění fasád

Co si počít s nečistotami, které nelze odstranit běžnými způsoby? Fasáda může opět vypadat jako nová, a to třeba i navzdory tomu, že se na ní podepsal místní sprejer. Musíte se však poohlédnout po někom, kdo disponuje patřičnou technikou. K nejefektivnějším metodám patří tlakové tryskání neboli pískování. Kromě čištění fasády nachází využití i při mnoha dalších činnostech.

Jaká je podstata pískování?

Podstatou pískování je tryskání abraziva na znečištěný povrch. Abrazivo se skládá z písku a vody, obvykle v poměru 80:20. V případě špičkového německého systému Torbo lze tento poměr změnit až na 10:90 ve prospěch vody. Díky tomu je možné minimalizovat víření prachu, který by mohl proces čištění zkomplikovat např. v zastavěných městských částech. Ve srovnání s „podobnými“ metodami je prašnost nižší o cca 95 %. Tryskáním je snadné důkladně vyčistit přírodní i umělé povrchy, dřevo i kovy.

Čištění fasád

Zdroj obrázku: ars.cz

K dalším výhodám tryskání pískem patří nezávislost na připojení k externím médiím. Přístroje Torbo se obejdou bez zdroje elektřiny a vody, což dává technikům absolutní mobilitu a možnost pracovat venku i v interiérech.

Jaké má pískování využití?

V praxi se tryskání využívá při čištění fasád a cihel, sanaci zdiva (odstranění nátěrových hmot a omítek), přípravě povrchů před aplikací stěrek a nátěrů, odstranění koroze atd. Technologie je natolik šetrná, že našla využití také při čištění památek.

Čištění fasád

Zdroj obrázku: ars.cz

A jak vypadají výsledky pískování systémem Torbo v praxi? Můžete se na ně podívat ve fotogalerii realizovaných zakázek na www.ars.cz. Prezentace patří společnosti AXIOM REAL s.r.o., která je v oboru čištění povrchů předním odborníkem. Technici mají bohaté zkušenosti se všemi druhy znečištění a hravě si poradí i s graffiti. Realizují pískování Praha i v ostatních částech České republiky.

Zdroj náhledového obrázku: ars.cz

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *