Pěstování bylinek má svá pravidla. Znáte je?

bylinky

Pěstování bylinek možná není žádná věda, přesto se k němu pojí určitá pravidla, která byste měli dodržovat. Pokud si chcete dopřávat neomezený přísun čerstvých bylinek, se kterými připravovaným pokrmům dodáte nezaměnitelnou chuť i vůni, pak musíte vědět, co si která z bylinek žádá, aby byla spokojená.

Každá bylinka si žádá něco jiného

Pěstování bylinek zvládne úplně každý. Nemusíte být zkušený zahrádkář ani letitý pěstitel, abyste si doma mohli vykouzlit svoji vlastní bylinkovou zahrádku. Bylinky můžete pěstovat na okenním parapetu a mít je tak při vaření kdykoli po ruce. Jenže každá bylinka si žádá něco trochu jiného. Některé si libují ve stínu, jiným se zase nejvíce daří na sluníčku. Máte přehled, co která z vámi pěstovaných bylinek potřebuje?bylinky

Foto: Pixabay

Oregáno

Velmi oblíbená bylinka, která nachází využití zejména v italské kuchyni. Je nádherně voňavá, chuťově výrazná a navíc poměrně nenáročná. Uděláte nejlépe, když ji postavíte někam na sluníčko, to si bude spokojeně libovat a poroste vám do krásy.

Máta

Osvěžující máta je skvělá při poruchách spánku, pomůže při potížích se zažíváním a dokáže si poradit i s nechutenstvím. Velmi rychle se rozrůstá a potřebuje dostatek prostoru. Nejvíce se jí daří ve stínu.

Bazalka

Žádnému pěstiteli bylinek nesmí chybět bazalka. Je to oblíbená bylinka, kterou si zamilovali především Řekové. Měli byste o ní vědět, že je skvělá na zažívání a mít ji doma se určitě vyplatí. Bazalka miluje slunná místečka, určitě ji takové u vás doma najděte, bude vám dělat radost tím, že spokojeně poroste.

Tymián

Tahle bylinka je oblíbená především při problémech se zažíváním, mimo jiné je vhodná i ve chvílích, kdy se o vás pokouší nachlazení. Tymián se často používá při přípravě masa, kterému dodá neodolatelnou chuť a propůjčí mu také omamnou vůni. Tymián postavte někam do polostínu a pamatujte na jeho dostatečné zalévání. Zaručeně se vám odvděčí.

 

 

Zdroj: https://babinet.cz/clanek-28289-nektere-patri-do-stinu-a-jine-chteji-slunce-pestovani-bylinek-ma-sva-pravidla.html
Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.