Voda z brambor

Zbyla vám voda z brambor? V domácnosti ji určitě využijete

Znáte to, uvařili jste brambory ve vodě a ta vám zbyla. Prostě jste ji vylili do umyvadla nebo toalety a jede se dál. Popravdě jste se ale okradli o něco, co byste ještě v domácnosti bez větších problémů dokázali využít. Voda z brambor si skutečně najde uplatnění. Jaké? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Vyčistíte díky ní ledacos

Voda z vařených brambor je vynikající na čištění příborů, hrnců či stříbra. Stačí do ní předměty na pár hodin ponořit a pak už je jen přemyjete čistou vodou. Vše bude mnohem jednodušší a efektivnější. Dokonce se vám podaří díky této vodě vyčistit i třeba skvrny na linoleu.

Využijete ji na přípravu krmiva pro zvířata

Vždyť v ní lze uvařit třeba těstoviny. Bez problémů se dá využít při ředění čehokoli, co vašemu domácímu mazlíkovi dáváte.

Voda z bramborFoto: Radek Štěpán

Opětovné využití při vaření

Voda obsahuje škrob, takže s ní lze do jisté míry zahušťovat omáčky. Případně se hodí i na polévku, nebo se dá dát do těsta na domácí chléb.

Prostředek na pleť

Odvar z vařených brambor je vynikající také na pleť. Vždyť obsahuje jednak škrob a jednak také třeba draslík či vitamín B12. Zapomenout nelze ani na elektrolyty. Jak na jeho výrobu? Vcelku jednoduše. Stačí slít veškerou vodu do skleněné nádoby, nechat ji zhruba 2 hodiny v ledničce vychladnout a poté použít jako tónikum proti stárnutí. Na pleť vodu nanášíme pomocí vatového tampónu.

Ideální hnojivo po rostliny

Určitě není od věci zalévat s touto vodou pokojové rostliny. Voda i díky dalším látkám rostlinám pomůže.

https://dobrenoviny.sk/vyhody-zemiakovej-vody-2/

Náhledové foto: Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. veselý kaktus Odpovědět

    vodu z brambor bych pro psy nepoužíval. už proto, že když vaříme brambory, vodu vždy osolíme a obvykle přidáváme i česnek či kmín. takže SLANÁ voda pro psy čikvětniny…, děkuji, ale ROZHODNĚ NE.
    mám rád oba dva naše psy, takže vodu z brambor vesele vylejeme do haj*zlu i nadále! 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *