Domácí barvení textilu

barveni

Barvení textilu láká dospělé i děti. Experimentovat s barvami je velké dobrodružství i zábava. S trochou kreativity lze vyrábět stále nové a nové pěkné věci. Může jít o oblečení, textilní doplňky do domácnosti, anebo prostě jen dekorace pro radost. Jak na to?

Batika je evergreen

Nerovnoměrně obarvená trika jsou hitem a módou, která se neomrzí asi nikdy. Obzvláště v podzimním období, kdy venku všechno hraje nejrůznějšími barvami, bude vaše triko odrážející barevnost tohoto ročního období krásně zapadat do vašeho šatníku. Barvy v podobě batiky jsou radostí a působí pozitivně. Pokud si takové tričko navíc vyrobíte doma, budete z něj mít o to větší radost. Ideální navíc je, pokud k barvení použijete přírodní prostředky.

Využijte proto k barvení textilu těch přírodních surovin, které máte doma. S úspěchem může být využita např. kurkuma, nebo třeba slupky od avokáda. Ty nechte spolu s peckou povařit ve vodní lázni na několik hodin. Výsledný odstín barvy na oděvu se potom zintenzivní podle toho, jak dlouho jej v nálevu ponecháte. Pokud budete chtít zachovat vršek oděvu bílý, ponořte samozřejmě jen tu část, na kterou chcete nanést barvu.

Tričko

Ovocné barvení

V letním období můžete využít k obarvení vašeho trika borůvky, maliny nebo jahody, ke kterým nezapomeňte přidat již staré známé slupky a pecky z avokáda. Ty totiž barvu letních plodů více ztmaví.

Zajímavé a letní kouzlo umí vytvářet nádech oranžové. Použijte pro jeho tvorbu kurkumu, slupky od cibule, heřmánek a mrkev. Na zelené triko se dá využít špenát, listy petržele, zelený čaj a čerstvá tráva. Kombinací a způsobů, jak si obarvit triko nebo třeba plátěnou tašku do práce, je celá řada. Přírodní barviva můžete mezi sebou různě nakombinovat a tím vytvoříte další řadu barev a možností, jak být nevšední.

Zdroj informací: https://www.vesna.cz/podivejte-se-na-5-jednoduchych-zpusobu-na-barveni-textilu-primo-u-vas-doma

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.