Patří do kuchyně zrcadlo?

01_zrcadlo

Asi si lze jen těžko představit koupelnu, ve které by neviselo zrcadlo. Stejně tak je tento interiérový doplněk často přítomen v předsíních a vstupních halách. Není na tom nic překvapivého, právě v těchto místnostech se potřebujeme prohlížet nejčastěji. Moderní trendy nám ale občas vyjeví, že k umístění toho či onoho doplňku lze přistupovat i jinak, netradičně. Příkladem může být např. zrcadlo a jeho umístění v kuchyni. I pro něj lze totiž nalézt některé dobré důvody.

Design a prostor

Sklo je moderním materiálem, který je se hodí do každého interiéru. A v kuchyni má své místo také. I zde vypadá velmi dobře. Pokud má navíc sklo podobu zrcadla, dokáže zajímavě opticky zvětšit prostor. To je v kuchyni, která je často natěsnána v malém prostoru, obzvláště užitečné.

Zrcadlo přitom vytváří velmi zajímavou designovou kombinaci s dalšími skleněnými prvky v kuchyni: skleněnými dvířky skříněk, skleněnou deskou na stole, ale i sklokeramickou deskou sporáku. Díky sklu vznikne moderní interiér.

02_zrcadlo

Foto: Pixabay

Návštěva za dveřmi, kuchařka před zrcadlem

Možnost podívat se na sebe do zrcadla i v průběhu přípravy jídla není tak od věci, jak by se mohlo na první pohled zdát. Kolikrát doma připravují hospodyně slavnostní večeři nebo pohoštění pro hosty ve stresu toho, že se nestihnou upravit předtím, než se bude prostírat? Zrcadlo v kuchyni nabízí rychlou kontrolu zevnějšku a možnost napravit poslední drobné nedostatky bez nutnosti odbíhat do koupelny.

Zrcadlo při jídle?

Zrcadlo se v kuchyni velmi hodí také ve chvíli, kdy chce člověk držet dietu. Stará známá pravda totiž říká, že ten, kdo pozoruje při jídle sám sebe, se mnohem více hlídá a sní toho méně. Nejen, že člověku může zrcadlo v kuchyni pomoci udržet štíhlou linii, ale také s ním i něco ušetří.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.