Jak na pronájem nebo prodej bytu v Praze 5?

Hypotéka

Máte byt či dům, který nevyužíváte, a přemýšlíte o jeho pronájmu či prodeji? Teď je k tomu nejlepší doba, nemovitostí je totiž nedostatek a lidé jsou ochotní za ně platit kolikrát až šílené částky. Přesto je stále lepší požádat o pomoc realitní kancelář a nesnažit se nemovitost prodat či pronajmout na vlastní pěst.

V Praze je situace oproti ostatním částem republiky dost specifická. Není žádným tajemstvím, že bydlení je v hlavním městě dlouhodobě nedostatek a třeba takové reality Praha 5 jsou považovány za lukrativní zboží. Ani tak ale prodej bytu Praha 5 nemusí být žádný med.

Víte, jaké náležitosti jsou spojeny s prodejem?

Jestliže máte v plánu prodej domu Praha 5, připravte se na pěkných pár měsíců plných starostí. Vše začíná už ve chvíli, kdy se pustíte do přípravy inzerátu. Vše musíte pečlivě popsat, potřebujete i hezké fotky. Velkým problémem bývá správné stanovení ceny. Můžete se podívat, kolik si za domy a byty Praha 5 žádají jiní, jenže vaše nemovitost je specifická, těžko ji budete srovnávat s nějakou jinou.

Pak začne nekonečný kolotoč jednání se zájemci. Budete muset odpovídat na SMS zprávy, zvedat telefony a domlouvat si schůzky. O nemovitosti Praha 5 je zájem, takže schůzek bude požehnaně, to se nebojte. Ztratíte jimi spoustu svého času, a nakonec se vás zájemci ještě zeptají, jestli by nebyla možná nějaká sleva.

Pronájem znamená tyto starosti stále dokola

S pronájmem je situace bohužel podobná. Rozdíl je v tom, že vás výše popsané starosti čekají pravidelně s takovou frekvencí, s jakou se vám budou měnit nájemníci.

Nebylo by lepší obrátit se na realitní kancelář Praha 5? Poradí vám, za jakou cenu nemovitost nabídnout, postará se o vytvoření inzerátu, zajistí prohlídky nemovitostí, v případě prodeje za vás vyřídí i právní náležitosti. Zkuste to v RE/MAX Anděl, realitní kanceláři specializované na byty a domy Praha 5.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.