Vybíráte novou pračku? Poradíme, jak na to

pračka

Mít čisté oblečení je základní hygienické pravidlo. Proto je nutné mít v domácnosti pračku. Ať už se poprvé stěhujete od rodičů nebo jen přemýšlíte nad modernějším spotřebičem, následující text vám poradí, jak vybrat co nejlépe.

Kde začít?

Nová pračka není zrovna nejlevnější spotřebič. Proto je při jejím nákupu potřeba vybírat opravdu pečlivě. Než se začnete ohlížet po módním designu a chytrých vychytávkách, zaměřte se na prostor. Rozměr místa pro pračku je totiž klíčový. Je kolem dostatek místa, aby se dala otevřít dvířka? Nebo bude potřeba sáhnout po pračce s vrchním plněním? A co šířka prostoru? V dnešní době je naštěstí dostupná spousta modelů, které se dají pořídit ve slim variantě (jsou méně hluboké a užší, než standardní pračky). Případně se můžete podívat po pračce vestavné.

Důležité také je, kolik prádla pračka pojme. Pro jednoho člověka pohodlně stačí objem bubnu kolem 4 kg. Vícečlenná rodina bude potřebovat pračku o objemu 6 nebo 7 kg. Techničtí odborníci však radí, volit raději pračku s větším objemem, protože prádlo by ji nemělo zcela zaplnit.

programyProgramy: foto Pixabay

Programy a chytré funkce

Pračky toho umí mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Odloženým startem či dětskou pojistkou disponuje téměř každý model, ale mnohem zajímavější je program Šestý smysl. K čemu je dobrý? Dovede sám vyhodnotit délku pracího cyklu a spotřebu vody v závislosti na množství a typu prádla, takže vám nějaký ten peníz ušetří. Skvělá je také funkce AquaStop, která zabraňuje přetečení pračky. Některé modely mají také speciální samočistící program, který stačí spustit jen jednou za čas a udrží vám pračku v perfektním stavu.

Díky chytrým telefonům můžeme na dálku ovládat celou domácnost, tak proč ne pračku? I na to některé značky myslely. Vytvořily proto aplikaci, díky které můžete zapnout praní třeba z kanceláře.

Která je ta pravá?

V neposlední řadě pak vybírejte podle osobních preferencí a finančních možností. A věřte tomu, že jako u spousty jiných věcí, ani u praček nejde vysoká cena vždy ruku v ruce s kvalitou a dlouhou životností.

Zdroj: https://www.recenzer.cz/pracky/jak-vybrat-pracku

Pračka: náhledové foto Unsplash