02_caj

Jak správně servírovat čaj hostům?

Ne náhodou je pro mnoho národů pití čaje obřad. S dobrým čajem je totiž každé setkání lepší. A právě pro chvíle, kdy k vám vchází hosté a vy jim chcete nabídnout šálek čaje, abyste spolu mohli probrat probrat vše důležité, nebo se si třeba jen tak popovídat, se vám může hodit několik rad.

Správné načasování

Ačkoliv jistě chcete hostům naservírovat čaj hned a začít si s nimi povídat, nespěchejte tolik. Nikdy nepřevařujte vodu na čaj příliš brzy. Vlažná voda není zrovna tím ideálním základem pro vynikající čaj, obzvlášť pak v době, kdy venku padá sníh a zima nám leze až za nehty. To je potom horký čaj k nezaplacení. Obrňte se trpělivostí a vodu začněte vařit až ve chvíli, kdy budou vaši hosté stát před dveřmi.

01_caj

Foto: Pixabay

Dejte hostům na výběr

Mějte na paměti, že každý host má jiné chuťové pohárky, a tak se možná nespokojí s nabídkou jednoho druhu čaje. V dnešní době je na trhu celá řada čajů. Základem je mít doma čaj černý, ovocný i bylinkový. Jiné hosty neurazíme ani čerstvým, mátovým čajem z lístků máty dochucených medem a kouskem citronu. Zkrátka, ať si každý přijde na své.

Čaj pro jazyk, i pro oko

Nabízejte čaj vždy tak, aby opravdu lahodil oku. Každý hrníček by měl mít svůj talířek. Na ten si host bude moci odložit plátek citronu, který se mu už dobrou chvíli louhuje v čaji. Někdo rád svůj čaj sladí, jiný ne. Nabídněte hostům vícero možností. V nabídce by neměl chybět třtinový cukr ani med.

Nejlépe je servírovat čaj na jednom tácku. Nejen, že to dobře vypadá, ale vše potřebné je na jednom místě. Na odložení použitých, vymáchaných sáčků a utopených plátků citronu můžeme použít dózičku s pokličkou. To proto, aby vše vypadalo opravdu esteticky. Čajová souprava, která má jednotné zbarvení, vypadá samozřejmě o dost lépe, než když je každý hrníček jiný. Stejná velikost i provedení všech hrníčků s podšálky je skutečnou pastvou pro oči. Tak rychle, hosté už jsou za dveřmi.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *