Jak ochránit váš sklep před zloději

01_zamek

Máte sklep? Pak dobře víte, že bývá často terčem zlodějů. Dnes se podíváme na to, jak sklep co nejlépe zabezpečit. Mnohdy totiž obyvatelé domu do sklepa ukládají nejen bezcenné předměty. Ostražitosti tak není nikdy dost. Jak se před zloději chránit?

Sklep spojený s rodinným domem

Sklep s rodinným domem může představovat pro zloděje vstupní bránu do vašeho domu. Nebude se totiž zdlouhavě dostávat přes často více zabezpečené vchodové dveře, když může využít starého zabezpečení okna či dveří do sklepa či garáže, které jsou pak následně spojeny s dalšími místnostmi vašeho domu. Zloději si totiž vybírají cestu nejmenšího odporu. Jak tedy tyto sklepy a garáže zabezpečit? Ideálně by měl vchod do těchto prostor mít zámkovou vložku s bezpečnostní certifikací v III. třídě. Ta totiž odolá pokusům zloděje o vypáčení. Stejně tak by měly být bezpečnostním zámkem opatřeny takové dveře a jiné vchody, které spojují garáž či sklep s dalšími místnostmi vašeho rodinného domu. Dobré je také sklepní okna zabezpečit kličkami či foliemi. Druhý jmenovaný prvek zabrání rozbití okna i pohled dovnitř.

Samostatné sklepy

Sklepy však mohou být i samostatné, tj. mimo rodinný dům. V takovém případě, opět zabezpečte dveře zámkovou vložkou nebo kvalitní petlicí s visacím zámkem. Pokud se rozhodnete pro petlici, vězte, že petlice by měla dobře sedět na dveřích. Neměla by být uvolněná a viklat se. Zloději však mohou využít i oken a okenic, které jsou staré a opotřebené. Pravidelně tedy kontrolujte jejich funkčnost a pevnost. Pokud jsou třeba opravy, proveďte je co nejdříve. Nejlépe, než nastane zima. Pokud máte ve sklepě volně ležící věci, můžete je zamknout do speciálních beden.

Sklepy v bytových domech

U bytových domů je zabezpečení sklepů složité. Jde totiž nejčastěji o takzvané společné prostory, a proto se hůře chrání. Správci se často do výměn zámků moc nehrnou. Pokud se společenství vlastníků jednotek rozhodne, že nechce investovat do bezpečnosti sklepů, pak je nejlepším přístupem nic cenného do nich neukládat. Pokud máte vlastní uzamykatelnou sklepní kóji či sklep, pak určitě využijte mříží a opět bezpečnostních zámků.

Zdroj: http://newsroom.fyi.cz/jak-ochranit-sklep-pred-nezvanymi-hosty/
Náhledové foto – Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.