tables-and-chairs-1538715-1279×854

Ohýbaný nábytek má stále své kouzlo

Nábytek z ohýbaného dřeva je a bezesporu bude moderní. Tento fakt je neoddiskutovatelný. Michael Thonet v hlavním městě ohýbaného nábytku Bystřici pod Hostýnem začal vyrábět svůj typický nábytek již 19. století. Konkrétně první židli představil v roce 1841. Tehdy ještě laická veřejnost příliš nevěřila, že by mohl tento typ židle převálcovat klasickou výrobu montovaných židlí z masivu. Přesto si ale ohýbaný nábytek v průběhu dalších let získal neskutečnou oblibu a dnes se jí těší neustále. Čím to asi bude?

Každý kus je originál

První odpovědí na otázku v předchozím odstavci je slovo design. Ten je u ohýbaného nábytku skutečně neotřelý. Spolehnout se můžete na to, že právě vaše židle bude originální a nesetkáte se s ní pravděpodobně v žádné jiné domácnosti. Vybírat si můžete z nejrůznějších modelů a vzorů, které jsou tradiční, ale i poměrně moderní. Záleží samozřejmě na vašem vlastním vkusu a na tom, do jaké míry budete odvážní. To samé se týká i barevného provedení ohýbaného nábytku. Namořit si jej můžete nechat do jakéhokoli odstínu.

Kde využít ohýbaný nábytek?

Ohýbaný nábytek Ton vyrábí více než 150 let a své místo si v interiéru najde fakticky kdekoli. Nejčastěji se ale ohýbané židle volí především do jídelen. Právě tady mohou vypadat perfektně v doplnění o další vybavení jídelny a kuchyně. Stačí pouze zvolit modely odpovídající prostředí a interiér kuchyně může vypadat skvěle. Výborně vypadá ale i houpací Křeslo z ohýbaného dřeva do obývacího pokoje, jejichž kostru tvoří právě ohýbané dřevo. Výborný je i stojací věšák ohýbaný dřevěný.

Jednoduchá péče o ohýbaný nábytek

Velkou výhodou ohýbaného nábytku je i poměrně jednoduchá péče o něj. Neměli byste jej vystavovat velkému vlivu vysokých teplot, tzn. do míst u radiátoru. Pozor je třeba dát i na dlouhodobé působení vlhkosti. Utřít jej můžete pohodlně navlhčeným hadříkem v době, kdy je již zaprášený. Použít můžete občas i speciální olej či přípravek na dřevo.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *