window-cleaners-1-1622323-1279×853

Čištění oken: Nejznámější mýty

Jestliže se rozhodujete pro čištění oken, měli byste mít alespoň základní ponětí o tom, jakým způsobem tak budete činit. Technika je velmi důležitá. Spousta lidí se na mytí oken dokonale soustředí a čte si některé zaručené rady, které mohou být ovšem maximálně kontraproduktivní. Mýtů o čištění oken totiž existuje neskutečné množství. Podívejme se tedy alespoň na ty nejznámější. Sami si tak uděláte obrázek…

Noviny to zvládnou!

Prvním mýtem je využívání zmačkaných novin na leštění oken. Novinový papír skutečně pohlcuje vlhkost vcelku solidně, nicméně inkoust z tiskárny může zle nedobře zatočit s vašimi bílými rámy. Mnohdy se používají na čištění i kávové filtry anebo silonky. Obě dvě varianty ale nevyčistí okna dokonale. Ideální je mít kvalitní utěrku z mikrovlákna, která to zvládne bez větších problémů.

Nečistěte okna za slunečního svitu

Slunečné počasí není pro čištění oken zrovna nejvhodnější. Když je okenní tabule vystavena velmi silnému žáru slunečních paprsků, dochází k expresnímu odpaření vody a tak pak zanechá nepříjemné šmouhy a nečistoty. Pokud ale není až tak velké horko, klidně se do mytí oken můžete dát. Jemné jarní nebo podzimní sluníčko jim nijak neuškodí a za deště okna mýt asi nejspíše nebudete.

Horká voda urychlí čištění oken

Voda, jíž okna čistíte, by měla být do jisté míry vlažná na dotek. Horká být však nesmí. Úplně studená být také nemusí, jelikož by nedošlo ke správnému smísení se saponátem a prostředky na čištění oken jako takovými. Výbornou volbou pro čištění je kapka octa, která dokáže rozpustit vápenité zbytky a jiné nečistoty tohoto charakteru. Výborné jsou některé nejmodernější čisticí prostředky, které se dají bez problémů sehnat za solidní cenu. Vybírejte zejména ty, které obsahují alkohol. Ten je právě na nejrůznější nečistoty vynikající volbou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *