Lokální rekuperace

Čerstvý vzduch v interiéru zajistí lokální rekuperace

Pokud chcete dýchat opravdu čerstvý vzduch a bojíte se vypouštění toho teplého z interiéru přes otevřené okno ven, pořiďte si lokální rekuperaci do místnosti. Právě ta je totiž schopna zajistit uvnitř bytu nebo domu přísun čerstvého vzduchu bez vypouštění tepla ven. Mnozí lidé si mylně myslí, že rekuperace vzduchu se neobejde bez rozvodů kabelů po celých vnitřních prostorách. U lokální rekuperace tomu tak ale není. I díky absenci rozvodů ušetříte nejen čas, ale i peníze. Soustřeďme se tedy na tento typ vzduchotechniky podrobněji.

Vzduchotechnika

Zdroj  obrázku: turbovex.cz

Úspora místa díky montáži do místnosti

Mimo finanční prostředky uspoří decentralizovaná rekuperační jednotka do bytu také prostor. U centrálních jednotek se setkáváme s velkými rozměry. Díky tomuto objemu často zaberou i celou menší místnost. Moderní lokální rekuperační jednotky nevyžadují téměř žádný prostor. Například modely z řady Turbovex HOME jsou montovány přímo do zdi. Vše se obejde bez stavebních úprav a dodatečných nákladů na instalaci. Ty jsou u centrálních rekuperačních jednotek zcela běžnou záležitostí. Montáž probíhá přímo z místnosti a není zapotřebí ani plošiny či stavby lešení.

Úspora energie samozřejmostí

Velkou výhodou decentralizovaných rekuperačních jednotek je i maximální úspora energie. Ve srovnání s centralizovanými modely budete moci ušetřit až 1/5 energie. Vše je zapříčiněno zejména tím, že nedochází k odvětrávání několika místnosti naráz. Hovořit nelze ani o tlakových ztrátách, jež vznikají u centrálních jednotek díky dlouhým rozvodům.

Lokální rekuperace kancelář

Zdroj obrázku: turbovex.cz

Lokální jednotky Turbovex HOME

Výbornou volbou jsou lokální jednotky Turbovex HOME. Tato rekuperační jednotka do jedné místnosti se hodí do bytu anebo do menší kanceláře. Řada COMFORT poskytuje efektivní výměnu vzduchu ve větších prostorách typu mateřských, základních a středních škol anebo konferenčních místností a větších prostor. Pro průmyslové využití se hodí Turbovex INDUSTRY. Společnost Turbovex má s decentralizovanými ventilačními systémy více než 40 let zkušeností a určitě si u ní vyberete model dle vašich představ.

Zdroj náhledového obrázku: turbovex.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *