Proč je vinyl top podlahová krytina

Pokud se rozhodujete pro konkrétní podlahovou krytinu, měli byste brát v potaz veškeré dostupné typy. Asi nejoblíbenější podlahovou krytinou současnosti je bezesporu vinyl. Jedná se o materiál, který díky svým vlastnostem získal přednostní postavení na trhu.  Podívejme se tedy, v čem je vinylová podlaha tak výhodná a proč si vlastně pořizovat tuto krytinu…

Jednoduchá pokládka vinylu

V první řadě je třeba předznamenat, že vinyl je vynikající z pohledu pokládky. Podlahy z měkčeného vinylu jsou většinou v rolích o celkové šířce 2, 3 nebo 4 metry. Po rozvinutí role se pak krátí na požadovanou délku dle potřeby konkrétní místnosti, kde se vinyl pokládá. Když bude zapotřebí širší plocha, klidně se mohou jednotlivé dílce spojit. U měkkých podlah tohoto typu je k dispozici i textilní podložka, která je jejich součástí. Pomůže překonat drobné nerovnosti terénu.

Maximální odolnost a dokonalý vzhled

Vynikající je u vinylových podlah zejména tvarové stálost a odolnost proti otlakům. Křesla a nohy od stolu vinylovou podlahu neznehodnotí. Většinou navíc výrobci poskytují záruku v době trvání až 15 let. Vysoká odolnost je zaručena díky PUR pěně tvořící ochrannou vrstvu. Vzhled vinylu je dokonalý, jelikož dokáže přesně imitovat i ryze přírodní materiály. Díky technologii 3D tisku se budete moci spolehnout na nádherný design.

Pohodový úklid

Spousta hospodyněk se obává tolik nepříjemného a nenáviděného úklidu podlahové plochy. Výbornou zprávou tedy je, že se vinyl dobře uklízí. Vinylová podlahová krytina je navíc odolná vůči vodě, takže jí nevadí ani časté a poměrně mokré vytírání. Volit ji tak můžete klidně i do kuchyně nebo do koupelny a míst s vyšší koncentrací vody. Materiál, z něhož je vinyl vyroben je zdravotně nezávadný a můžete se na něj kdykoli spolehnout. Sehnat se dá i ve vynikajících cenových relacích.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *