IMAG0202

Odtokový kanálek v technické místnosti nesmí chybět

Technická místnost patří mezi ne až tak často využívané prostory v domě, nicméně bez její existence dům není kompletní. Spousta domů disponuje klasickou technickou místností a některé využívají jako technickou místnost spíše sklep. Technická místnost by měla disponovat několika důležitými součástmi, jako je třeba hlavní uzávěr vody, výlevka, anebo místo pro kotel, pračku a sušičku. Pokud toto všechno technická místnost pojímá, pak je určitě plně funkční. Velmi důležitou roli v technické místnosti ale hraje také odtokový kanálek. Na ten se budeme soustředit.

Najděte místo pro odtokový kanálek

Rozhodnete-li se pro odtokový kanálek, určitě jej umístěte do středu místnosti anebo tam, kde je uděláte sklon. Dojde-li k úniku vody z pračky anebo odněkud odjinud, pak si najde svou cestu právě do kanálku a bude všechno v pořádku. Kanálek může fungovat i jako místo odtoku pračky, nicméně pro ten je ideálnější zabudovat přímo do zdi odtokový kanál, který povede do odpadu.

Z čeho se skládá odtokový kanálek

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Klasický odtokový kanálek je složen z několika součástí. Tou první je pochopitelně nástavec na samotnou odpadovou trubku. Na nástavci je potom speciální plastový odtok, který je koncipovaný takovým způsobem, aby v něm zůstávala dlouho stát voda. Na závěr je umístěna kovová mřížka, která pomáhá vyrovnávat výšku kanálku a okolní podlahy. V dlažbě je třeba udělat přesný otvor, aby do ní kanálek přesně padl dle potřeb.

Kdy odtokový kanál zapáchá

Pokud se vám stane, že odtokový kanál zapáchá, určitě do něj nalijte vodu. Při vyschnutí je zapáchání odtokového kanálku jakousi klasikou, kterou nelze nijak ovlivnit. Ideální je prostě v určitých minimálně týdenních intervalech do kanálku nalévat vodu. V případě ucpání kanálku je ideální jej odecpat za pomocí péra anebo chemickým způsobem, kdy se do něj naleje louh či kyselina, jež je schopna odpadní tuhé látky rozpustit.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *