12/01/2014
Kategorie: Kuchyně

Vybíráme kuchyňský dřez

Dřez do kuchyně jednoznačně patří. To samé ostatně platí i o dalších součástech kuchyně, jako jsou kuchyňská linka, kuchyňská linka, kuchyňské spotřebiče a další záležitosti. Výběr kuchyňské dřezu není úplně jednoduchý, protože k dostání je jich celá řada, a to v různém designovém provedení a také provedení funkčním. Pokusme se tedy podívat na to, co by mělo rozhodovat při výběru konkrétního dřezu a jaké máme vlastně možnosti.

Tvar dřezu

V první řadě je vhodné se rozhodnout o tom, jaký tvar dřezu budete vlastně chtít. Klasikou je především dřez čtvercového anebo obdélníkového tvaru, který jednolitě zapadne do kuchyně. Určitě ale není špatné volit ani dřez kulatý. Ten al spíše představuje designovou variantu, která není příliš praktická. Místo, kde budete stát, nebude úplně ideální a vy nebudete mít všechno ve dřezu na dosah. Při mytí nádobí je tento dřez poněkud nepraktický. Určitou možnost nabízí také dvojdřez, jenž je pro umývání nádobí optimální. Určité možnosti nabízí i dřez rohový.

Moderní granitový dřez

Asi největší modernu představují v současné době granitové dřezy. Ty nabízejí vysokou kvalitu provedení kombinovanou s hezkým esteticky laděným designem. Potřebujete-li, aby vám dřez přesně zapadl do konkrétního kuchyňského koutu, pak to granitový dřez může splnit. Koupit je možné tento dřez v několika různých variantách, které mohou vypadat moc hezky. Ze značek bychom mohli uvést třeba granitový dřez Franke vyznačující se vysokým standardem kvality a krásným vzhledem. Ostatně o granitových dřezech budeme psát v dohledné době.

Nerezový dřez jako klasika

Jestliže máte v kuchyni různé nerezové součásti, pak určitě oceníte i nerezový dřez, který vypadá taky hezky. Jedná se o jakýsi univerzální dřez, jež si najde místo v každé kuchyni. Nejmodernější nerezové dřezy disponují takovými tvary, které určitě zaujmou a budou vypadat v kuchyni hezky. Stačí zvolit jen tu správnou značkovou variantu dřezu, která bude stát zato.

2 komentáře
  1. haribo.ronald@seznam.cz'
  2. thomy.rul@seznam.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.