Odsavač par

Odsavač par do kuchyně: Jaké alternativy nabízí?

Kuchyňské pachy jsou velmi nepříjemné. Často se s tímto faktem setkáváme zejména v restauracích, jež nejsou dostatečně větrány. V prostředí domova většinou disponujeme kvalitním odsavačem par. Že nevíte, jaké možnosti se v tomto ohledu nabízejí. Alternativy jsou prakticky tři a liší se umístěním přístroje. Podívejme se tedy podrobněji na všechny tři a pokusme se upozornit na to, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů. Možností je z hlediska pořízení a funkcí hodně. Přesto se většinou všechno odvíjí od umístění přístroje…

Nástěnný odsavač par

Jestliže máte kuchyni koncipovánu tak, že sporák je lokalizován někde uprostřed kuchyňské linky, pak se jedná o nejvhodnější řešení. Nástěnný odsavač par bez jakýchkoli obtíží upevníte na zeď a není co řešit. Do celého kompletu kuchyně padne bez jakýchkoli obtíží a na trhu se nachází v této variantě neskutečné množství kusů. I proto bezesporu stačí zakoupit některý z nich a máte vyhráno. Jestli si pořídíte hranatý, kulatý anebo jakýkoli jiný tvar, je již jen a jen na vás.

Rohový a prostorový odsavač par

Často se stává, že sporák máte v rohu místnosti, anebo naopak jako součást velkého ostrůvku, u něhož připravujete pokrmy. I proto je nutné koupit adekvátní provedení digestoře. U rohové není nutné sahat hned po tomto typu, někdy se zde dá vtipně integrovat i digestoř prostorová určená na zeď. Jestliže ale potřebujete ostrůvkový odsavač par, nemáte jinou volbu než zakoupit přesně danou variaci. V každém případě počítejte s tím, že cenově vyjde klidně i dvojnásobně oproti zmiňovaným typům. Vypadá ale luxusně!

Co ostatní brát v potaz?

Hodně důležitý je hlavně odvod par. Ten lze řešit dvěma způsoby. Tím tradičním je odvod přímo do trubky ve zdi anebo ve střeše. Pachy se tak dostanou úplně ven z interiéru. Realizace těchto digestoří je složitější. Mnohem dražší je zakoupení modelu s filtrem. Ten dokáže pohltit všechny pachy, nicméně je nutné jej měnit. Za tuto digestoř si také připlatíte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *