Instalatéři Brno

Nepodceňujte topení ve starém domě

Staré domy mají bezesporu své kouzlo, které v novostech budete většinou hledat marně. Pravda je ovšem taková, že největším problémem bydlení ve starších nemovitostech bývá jejich vytápění. Právě na něj je zapotřebí se soustředit jako první. Spousta takovýchto objektů se sice vyznačuje napojením na nějakou centrální topnou soustavu, nicméně v konečném důsledku se jedná o maximálně nehospodárné topení, které je typické především vysokými tepelnými ztrátami spojenými zcela logicky s maximálními finančními výdaji. I proto se vyplatí soustředit se na možnosti, jež se vám z hlediska výměny systému nabízejí. V následujících řádcích tomuto problému budeme věnovat pozornost.

Instalatéři Brno

Zdroj obrázku: insebo.cz

Stará topná soustava se nevyplatí

V první řadě je třeba přesně spočítat aktuální cenu vytápění konkrétního rodinného či bytového domu. Mimo tuto cenu byste také měli mít k dispozici profesionální studii pojednávající o tepelných ztrátách konkrétního objektu. Ta je velmi důležitá proto, abyste díky novému efektivnímu zateplení zabránili únikům tepla z interiéru. Zjistit si musíte zejména výkonnost současného otopného systému. Ty starší se vyznačují především staršími kotli a také nedůmyslným rozvedením celé soustavy do míst, kde to třeba nemá vůbec význam. Budete-li takovéto kalkulace mít, můžete potupovat dál.

Jaké možnosti rekonstrukce topení se nabízejí

Možností je rozhodně spousta a topenáři se většinou soustředí přímo na příčiny nefunkčního či nedobře fungujícího vytápění. V tom nejlepším případě může jít třeba jenom o velmi slabý výkon tepelného média. V tom případě bohatě postačí kompletní výměna plynového kotle. Moderní kondenzační kotle dokážou doleva divy a bez větších problémů umí vytopit jakýkoli interiér s minimálními náklady. Jen samotný kotel za potížemi stát ovšem nemusí. Často všechno tkví v celkových rozvodech trubek po domácnosti, jež je řešeno maximálně neefektivně z hlediska polohy samotného kotle, čerpadel a rozvodu horké vody v trubkách. Tady už se náklady logicky poněkud zvýší.

Instalatéři Brno

Zdroj obrázku: insebo.cz

Spolehněte se na profesionály

Uvažujete-li o nové otopné soustavě, zcela jistě se vyplatí topenáři Brno, kteří dokážou prostřednictvím firmy Insebo s.r.o. komplexně navrhnout celé nové otopné systémy do starých budov. Postarají se prakticky o veškeré činnosti, které s efektivním vytápěním jakkoli souvisejí. Realizují jak klasické, tak i podlahové vytápění a spolehnout se můžete i na kompletní servis týkající se vytápění. Díky tomu získáte jistotu, že nebudete nikdy v interiéru vašeho bytu či domu mrznout, což se při podcenění starého topného systému stává běžně.

Zdroj náhledového obrázku: insebo.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *