Malá koupelna

Jak opticky zvětšit malé koupelny

Malá koupelna je pro mnohé z nás doslova prokletím. Jestliže i vy máte doma minimální prostor pro vykonávání hygieny, máte hned několik možností, jakým způsobem lze proti této zdánlivě nepříjemnosti bojovat. Pokud se chcete i v takovéto koupelně cítit komfortně, pak se jistě nějaký ten zásah vyplatí. Může být sice minimální, nicméně nabídne vysoký komfort, což bezesporu potřebujete. Často se na všem podílí koupelnový nábytek do malých koupelen, ale mnohdy se vyplatí spíše hledat u rekonstrukce malé koupelny fotogalerie inspirace.

Využití stěn v maximu…

Velmi důležité je kompletní využití stěn. Kdo by si chtěl zvykat na to, že se jednotlivé hygienické potřeby válí po všech koutech místnosti. Optimální volbou jsou kvalitní závěsné skříňky, které se budou nacházet v různých koutech koupelny. Výbornou volbou je mimo jiné i zrcadlo, jež je součástí koupelnové skříně. Jednoduše pouze otevřete přední část této skříňky a následně se dostanete k jakýmkoli věcem, jež můžete momentálně potřebovat. Samozřejmě se vyplatí i realizace nejrůznějších polic, jež si v koupelně svůj prostor jistě najdou.

Výmalba často postačí

Možná se to nezdá, ale většinou může postačit i obyčejná výmalba. Malování nepatří mezi procesy, jež by byly nějak výrazně náročné. Světlé odstíny barev dokážou s prostorem většinou doslova divy. Dokážou odrazit světlo a zvýraznit jej. Tím pádem dochází k efektivnímu zvětšení místa v interiéru koupelny. Tlumené tóny barev podporují smysl pro abstraktní myšlení a bez problémů se můžete v takovéto koupelně cítit perfektně.

A co dveře koupelny?

Standardní dveře pro koupelnu již nepředstavují nic zcela přirozeného a optimálního. Naopak je vhodnější volit speciální, které jsou určeny pro předělení koupelny s chodbou, případně s jinými místnostmi. Výborné jsou hlavně posuvné dveře, které dokážou bez problémů maximálně zvětšit prostor.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *