Obnova dřevěného povrchu kuchyňského nábytku: Čištění je jednodušší, než se zdá

kuchyň

Dřevěný nábytek dodá interiéru na útulnosti. Kuchyňské dřevěné skříňky jsou krásné a dodávají na elegantním vzhledu. Jenže je tu jistá nevýhoda, a tou je, že se snadno poškodí. Poradíme vám, jak na obnovu. Podstata tkví v jednoduchém triku.

Na kuchyňských skříňkách se objevují mastné skvrny, prach i skvrny od jídla, což vytváří nepříjemný matný povrch, kterého si ani nevšimnete. Čehož si zajisté všimnete, že barva nábytku změnila zabarvení a ztrácí lesk. Čas na obnovu. Jednoduchý trik, díky kterému bude váš nábytek v kuchyni zase jako nový.

Čištění pomocí ingrediencí z kuchyně

Smíchejte 120 ml bílého octa se 120 ml rostlinného oleje na vaření, dokud se nespojí. Poté přidejte několik kapek esenciálního oleje a opět promíchejte. Směs nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na dveře a dřevěné povrchy kuchyňského nábytku. Pomocí hadříku rozetřete směs po celém povrchu a potom vyleštěte.

Čisticí roztok na skvrny

Pokud jsou na nábytku skvrny, které prostě nejdou odstranit čisticím přípravkem, tak si vyrobte pastu ze soli a octa. Ocet je nejlepší na čištění kuchyňských skříněk. Jde o přírodní bezpečný čistič a odmašťovač, který nepoškodí povrch. Do připravené pasty ponořte zubní kartáček a jemně jím potírejte postižená místa. Pak otřete vlhkým hadříkem a pořádně vysušte.

kuchyně

Foto: Pixabay

Ocet pro dokonalý lesk

Pokud chcete dodat nábytku jen lesk, tak si vystačíte s vodou a octem. Smíchejte v rozprašovači 1 díl teplé vody s 1 dílem octa. Nastříkejte na hadřík z mikrovlákna, dokud nebude vlhký. Poté jím otřete dveře i rámy skříněk. Začínejte vždy shora. Vše pak dosušte čistým a suchým hadříkem.

Péče o černý dřevěný nábytek

Pokud máte v kuchyni černé skříňky, které působí velmi elegantně a moderně, ale vyžadují větší péči. Na tomto nábytku je vidět vše, ať už každá kapka, mastná skvrna i prach. Nejlepší řešení, které vám usnadní práci i čas je, když nábytek otřete vlhkým hadříkem z mikrovlákna alespoň jednou týdně.

Zdroj: hobbykuk.cz, dobrenoviny.sk

Náhledové foto: Pixabay