Netradiční způsoby jak využít vodku v domácnosti

Vodka

Vodka sice nemusí zachutnat každému, má totiž výraznou chuť i vůni, ale mnoho z nás by našlo alespoň jednu lahvinku v lednici nebo v komoře. I když možná vodku nepijete, nemusíte ji hned zatracovat. Vodka se dá využít v domácnosti například k čištění skel nebo odstranění pachu z obuvi.

Jak doma využít vodku?

Možná vás to překvapí, ale tenhle silný alkoholický nápoj, který je mimochodem oblíbený po celém světě, nemusíte jen popíjet s přáteli či rodinou, ale na vodku se můžete spolehnout i při úklidu domácnosti. Napadlo by vás vyleštit s ní skla nebo ji použít pro čištění lustru?

Pokud vám doma zbylo třeba jen na dně lahve a vám je líto ten zbyteček vylít do umyvadla, zkuste některý z našich tipů.

Tip první: vyleštěte skla

Mytí a následné leštění oken určitě nepatří mezi nejoblíbenější činnosti. Mnoho hospodyněk se proto snaží najít způsob, jak si tento úkol co nejvíce usnadnit. Pokud ani vás leštění okenních tabulí nebaví a rádi byste to měli z krku co nejdříve, zkuste to příště s vodkou.

Stačí na čistý hadřík nalít trochu vodky a okno jednoduše vyčistit. Mile vás překvapí, že na oknech potom nebudou žádné šmouhy.

Tip druhý: zabraňte vzniku plísní

Plísně jsou často nezvaným hostem v domácnosti. Rády se vyskytují všude tam, kde je vlhko a kde se dostatečně nevětrá. Proto na ně můžete narazit především v koupelně, kde se s radostí rozmnožují zejména okolo vany, umyvadla nebo sprchového koutu.

Nalijte vodku do lahve s postřikovačem, nastříkejte ji na spáry v koupelně, nechte působit 10 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Plísně budou rázem pryč.

Vodka

Foto: Pexels

Tip třetí: zbavte se pachu z obuvi

Nejen muži, ale i mnohé ženy se potýkají s pachem z obuvi, jen se o tom tolik nemluví. Ani vy nemusíte tenhle problém přiznávat nahlas, přesto vám poradíme, jak se ho zbavit za pomoci vodky.

Vodku nastříkejte do obuvi a nechte ji dostatečně vyschnout. Už po první aplikaci by měl být zápach mírnější, v případě potřeby aplikujte ještě jednou, klidně i dvakrát.

Tip čtvrtý: ochraňte rostliny před škůdci

Pěstujete rostliny? Pak určitě přemýšlíte, jak je ochránit před škůdci. I zde se můžete spolehnout na vodku. Je to levnější, nežli utíkat do obchodu a kupovat chemické prostředky, které kolikrát stojí nekřesťanské peníze.

Jak na to? Jednoduše! Namočte čistý vatový tamponek do vodky a následně s ním potřete povrch rostlin, i těch, které už škůdci napadeny byly.

Zdroj info: https://carujeme.cz/8-praktickych-tipu-pouzit-vodku/

Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.