Jak byt zbavit zápachu z cigaret

01_cigarety

Najdete-li konečně byt, který přesně odpovídá vašim požadavkům, je klidně možné, že v něm před vámi bydleli kuřáci. V takovém případě to poznáte hned, jak do bytu vstoupíte, resp. to rychle pozná váš nos. Může to být důvod, proč si daný byt nakonec nekoupíte, pokud ho ale opravdu chcete, nezbude vám nic jiného než se zkusit zápachu po cigaretách zbavit.

Zápach z cigaret se dostane všude

Cigaretový zápach si většinou prorazí cestu do všech míst v bytě, i tam, kde byste to vůbec nečekali. Jsou to právě nejrůznější šuplíky nebo vnitřky skříní, které jsou často cítit tabákem velmi silně. Stejně tak jsou cítit záclony, koberce, anebo matrace, ve kterých vždy zůstane zápach poměrně dlouhou dobu a je těžko se ho zbavit.

Jak se zbavit zápachu z cigaretového kouře

Předpokladem úspěchu ve snaze zbavit se cigaretového kouře je samozřejmě dlouhodobé větrání všech místností, co nejdelší dobu, ve dne v noci bez ohledu na venkovní teplotu. Pomoci může i čistička vzduchu, která zbavuje byt všech pachů. Ta je vybavena vzduchovými filtry určenými mimo jiné právě k tomu, aby si poradila se zápachem po cigaretách. Pokud se ale v bytě kouří dlouhodobě, ani čistička vzduchu stačit nebude. Vymalovat zdi a vyprat všechny potahy i záclony bude zkrátka nutnost.

02_cigarety

Foto: Pixabay

Další způsoby boje s cigaretovým kouřem

Proti zápachu z cigaret pomůže také rozmístění několika misek s celými kávovými zrny, která dokáží pach dobře nasáknou. Stejným způsobem se dá využít také zbylých slupek od citrusů nebo dřevěného uhlí, které provoní byt a nasáknou nepříjemný zápach z cigaret.

Zajímavým řešením může být i jedlá soda, kterou postačí posypat čalouněný nábytek nebo jí rozsypat na koberec. I jedlá soda dokáže pachy nasáknout. Po nějaké době pak postačí jen koberce a potahy vyluxovat.

Nezapomeňte také pěstovat květiny, především ty, které neutralizují dým z cigaret. Patří mezi ně fíkovník, aloe vera nebo tzv. tchynin jazyk.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.