Vytápění plynem: Zlatá střední cesta a sázka na jistotu

Radiator

Rekonstruujete stávající nemovitost nebo se rozhodujete pro stavbu nové? Pak určitě přemýšlíte především nad zdrojem vytápění. Těch může být spousta. Volit lze jak tuhá paliva, která jsou poměrně levná, tak třeba elektřinu nabízející pohodlí. Za zmínku stojí taktéž tepelná čerpadla schopná vytápět objekt za zlomek ceny. Jakousi zlatou střední cestu ovšem představuje plyn. V čem tkví jeho hlavní přednosti? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Pohodlí na prvním místě

Jestliže zvolíte vytápění plynem, můžete si být jistí, že v podstatě nebudete muset nic dělat. Automatické kotle si přidávají plynu podle potřeby a vytápí se na základě informací z venkovního čidla. zapomeňte na jakékoli tahání těžkých kusů dřeva, jako je tomu u kotlů na tuhá paliva či peletkových zařízení. Plynový kotel je zkrátka velmi ekonomickým zařízením se vším všudy. Stačí jej pouze správně nastavit na ohřev užitkové vody či ohřev otopného systému a máte vše vyřešeno.Plyn

Foto: Pixabay

Ekonomika vytápění

Plyn je stále poměrně levným artiklem. Ve srovnání s elektřinou stoprocetně. Aktuálně se cena plynu pohybuje kolem 6,5 za m3. Z dlouhodobého hlediska je poměrně nepravděpodobné, že by se plyn zdražoval. Budování nejrůznějších plynovodů včetně Nord Streamu je prostě jasným dokladem tohoto tvrzení.

Nízká pořizovací cena plynového kotle

Sehnat se v současné době dá plynový kotel za cenu pohybující se kolem 30 000 korun. Nejde tudíž o žádnou závratnou sumu. Jestliže budete chtít ušetřit, ve vašem hledáčku bude nejspíše kondenzační kotel, jehož cena je sice vyšší, nicméně provoz ekonomičtější. Konkrétně se využívá zbytkového tepla k dalšímu ohřevu. Určitě je zapotřebí se zaměřit na značku plynového kotle, každá má svá specifika. Podívat byste se mimo jiné měli také na servisní organizace. Každá servisuje určitě druhy plynových kotlů.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.