Jak využít skořápky z vlašských ořechů?

01_orechy

Skořápky vlašských ořechů rozhodně nepatří do odpadkového koše, kde však většinou končívají. Mají totiž v domácnosti široké další využití. Můžeme s jejich pomocí udělat něco pro své zdraví, ale použít se dají také kreativně, k výrobě vánočních věnců či svíček a lodiček, které tak rádi pouštíme po vodě. Prospěšné mohou být i rostlinám. Jak konkrétně s nimi lze naložit?

Drcené skořápky jako přírodní hnojivo

Drcené skořápky vlašských ořechů jsou skvělým přírodním hnojivem pro pokojové květiny, stejně jako pro rostliny na vaší zahradě. Použití je snadné, postačí je zkrátka přidat do substrátu a ony dodají vašim rostlinám potřebné živiny, navíc pro ně budou udržovat vlhkost.

Skořápky proti zubnímu plaku

Pravidelná a důsledná péče o zuby, která zajistí, aby vypadaly zářivě, není vždy úplně snadná. I v tomto případě nám ale mohou pomoci skořápky z vlašských ořechů. Rozdrťte několik skořápek vlašských ořechů na malé části a povařte je ve vroucí vodě. Výsledkem bude kaše, kterou občas používejte místo zubní pasty. Díky antibakteriálním účinkům látek obsažených ve skořápkách vám pomůže zbavit se zubního plaku.

02_orechy

Foto: Pixabay

Skořápky dokážou zakrýt šediny

Podobným způsobem si můžete připravit i šampon na vlasy schopný překrýt první šediny. Skořápky jednoduše přelijte horkou vodou a nechte je louhovat alespoň 30 minut. Takto připraveným nálevem si po umytí hlavy běžným šamponem vlasy přelijte. Když budete tento proces nějakou dobu opakovat po každém mytí hlavy, vlasy přirozeně ztmavnou a překryjí první šediny.

Skořápky z ořechů a prostředek na nádobí

Prášek z nadrcených vlašských ořechů poslouží i na mytí silně znečištěného nádobí. Dokonale totiž nahradí písek na nádobí.

Skořápkové dekorace a další použití

Ořechové skořápky jsou velice pěkné pro dekoraci adventních věnců. Na korpus, který lze koupit za pár korun postačí nalepovat postupně půlky skořápek. Vznikne tak ořechový věnec, který můžeme dát samotný na dveře, nebo třeba na vánoční stůl. Dozdobit ho pak můžeme mašlemi, šípky či barevnými svíčkami.

Klasikou jsou mohou lodičky na vodu z půlek skořápek. Postačí je zakápnout z tavné pistole náplní a přidat tenkou krátkou svíčku tak, aby na skořápce dobře držela.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.