01_beer

Netradiční využití piva v domácnosti

České pivo a české pivovarnictví má dlouholetou tradici, a i díky tomu patří mezi nejznámější piva na světě. Pivo je zkrátka zamilovaným nápojem všech lidi v u nás (a nejen u nás). Pivo, jak je známo, je bohaté především na skupinu vitamínu B a obsahuje přirozenou kombinaci minerálů, hlavně hořčík a draslík, které z něj tvoří prakticky iontový nápoj. Pivo ale nemusíme pouze pít, má v domácnosti řadu dalších využití.

Pivo na zahrádce

Pivo najde své uplatnění na naší zahrádce, dobré je buď na likvidování škůdců, anebo jako dobré hnojivo pro rostliny na zahradě. Pro použití na zahradě se vhodný pivní roztok snadno připraví tím, že jej převaříme a následně zchladíme. Takto připraveným nálevem se následně postříkají na rostlinách ta místa, která jsou napadena plísní.

Co se škůdců týče, typickým příkladem jsou slimáci. Ničí nám úrodu a po každém dešti je jich na zahradě víc než dost. Pivo nám ale může pomoct. Postačí na zahradě vyhrabat jamku, do které vložíme zavařovací sklenici tak, aby byla na stejné výškové úrovni jako je okolní zemina. Stačí do ní nalít trochu piva, které slimáky přiláká svojí aromatickou vůní a vy se tak díky tomu zbavíte škůdců.

02_beer

Foto: Pixabay

Pivo proti hmyzu

Pivo umí přilákat i hmyz, který dokáže být zvláště v teplých letních dnech opravdu dotěrný. Postačí položit mělkou misku s pivem v blízkosti místa, kde sedíte, a pivo bude komáry a mouchy zaručeně zajímat víc než vás.

Do stejné kategorie patří i octomilky. I jim připravte pivní past: nalijte pivo do nádobky, kterou zakryjete alobalem, do kterého uděláte malé dírky. Octomilky najdou cestu pouze dovnitř, ven už se nedostanou.

Pivo a zašlé šperky

Pokud máte zlaté šperky, lze jim s pomocí piva vrátit zašlý lesk. Zlaté šperky, které chcete mít pořád jako nové postačí namočit na hodinu do misky s pivem.

Přes řadu možných využití piva v domácnosti je ale stále tím nejlepším použitím grilování masa naloženého do pivní marinády a k němu si dát sklenici vychlazeného piva.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *