Tipy, jak vyčistit záchod účinně a bez chemie

01_zachod

Dnes si představíme trik, který spočívá v efektivním vyčištění vašeho záchodu. Nebudete potřebovat žádnou složitou chemii. Navíc jde o čisticí techniku, která zaručí téměř roční čistotu vaší mísy. Pojďme si tedy tuto metodu představit.

Zanesení toalety vodním kamenem

Vodní kámen či jiné nečistoty. To jsou hlavní nepřátelé, kteří vám stojí v cestě za čistou záchodovou mísou. Nejhorší je, jestliže se vodní kámen usadí na místech, kde jej není možné běžným čištěním odstranit. Nahromadění vodního kamene pak může mít za následek například časté ucpávání záchodu a v krajním případě i stavy, kdy již nelze mísu obvykle používat, přičemž je nutné zavolat odborníka.

Jedlá soda

Foto – Pixabay

Metoda, jak předcházet ucpání toalety

Právě proto, abyste předcházeli výše popsaným nepříjemnostem, je dobré zkusit právě tento způsob čištění záchodu. Vyčistíte jak povrch toaletní mísy, tak i její útroby. Vodní kámen a jiné usazeniny nebudou mít šanci. Jaký je tedy postup? Vezměte si malou lahev bez víčka a ponořte hrdlo do vody. Poté lahev několikrát stlačte. Tímto způsobem vysajete vodu z toalety. Poté prudce zdvihnete lahev a vylejete z ní vodu do umyvadla. Takovému vyprazdňování vody věnujte alespoň 15 minut. Až se úplně zbavíte vody v záchodě, vezměte jedlou sodu a nasypte ji dovnitř toalety a pomocí kartáče ji zaneste i do útrob mísy. Půl hodiny nechte odstát.

Zalijte octem a vodou

Když vám uběhne 30 minut od chvíle, kdy jste do záchodu nanesli jedlou sodu, připravte se na další krok. Zalijte toaletu obyčejným octem, který používáte v kuchyni. Nyní můžete pozorovat bouřlivou šumivou reakci. Dále vezměte kýbl s vodou a pořádně toaletu spláchněte. Poté ještě několikrát spláchněte již klasicky splachováním toalety. Nyní byste měli mít toaletu čistou, jako nikdy předtím. Ale hlavně – zbavili jste se vodního kamene, který zanášel váš záchod.

Zdroj: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/ako-vycistit-toaletu-bez-chemie-2/

Náhledové foto – Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.