Netradiční využití mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba

Mikrovlnná trouba je běžnou součástí většiny domácností. „Mikrovlnka“ je výborným pomocníkem ve chvíli, kdy vás tlačí čas, anebo chcete svůj čas prostě jen věnovat něčemu jinému než vaření. Mikrovlnnou troubu lze ale používat různými způsoby, které občas dokážou člověku usnadnit život.

Pomoc mikrovlnné trouby v kuchyni

Potřebujete uvařit, ale česnek je tvrdý a nejde oloupat? Nevadí. Dejte ho na pár vteřin nahřát do mikrovlnné trouby a slupka se snáze odloupne. Stroužky česneku postačí položit na talíř a krátce na plný výkon nechat hřát po dobu 20 vteřin. To samé platí pro cibuli, tu navíc mikrovlnná trouba připraví o schopnost způsobit tradiční slzení z vašich očí.

Zjistili jste Koření, které již dávno vyčpělo a nevoní? Mikrovlnná trouba dokáže znovu rozvonět koření jako je pepř, kmín, hřebíček nebo skořice. Často si také domů přineseme z obchodu nezralé ovoce. Chceme z něj získat čerstvou šťávu, je ale tvrdé a zatím to moc nejde. Co dělat? Pomeranče a mandarinky stačí dát na krátkou chvíli do mikrovlnné trouby. Jen chvilka postačí, aby změkly. Ovocná šťáva z nich potom půjde vymačkat snadněji.

MW trouba

Foto: Pixabay

Mikrovlnná trouba jako pomocník při realizaci kreativních nápadů

Mikrovlnná trouba má schopnost pomoci kreativním lidem k tomu, aby mohly své kreativní nápady proměnit ve skutečnost. Příkladem může být lisování rostlin do herbáře nebo pro výrobu dekorací. V mikrovlnné troubě jde lisování snadno a rychle. Postup je jednoduchý. Rostlinu dejte mezi dva papírové kartony a na ně potom dlaždičky, které stáhněte gumičkou. Celou sestavu dejte do mikrovlnné trouby a minutu hřejte na nízký výkon. Potom rostlinu zkontrolujte a v případě potřeby proces zopakujte.

Zajímavou možností je též výroba šperků. V mikrovlnné troubě lze z tzv. fusingových sklíček pomocí vrstvení několik skel vytvořit opravdu velmi zajímavé šperky. Tenké vrstvy sklíček se totiž v mikrovlnné troubě snadno spečou k sobě. Díky tomu lze vyrábět originální a zajímavé šperky.

Pořídit si budete muset malou fusingovou pícku, která se vkládá právě do mikrovlnné trouby. Pouze skleněný otočný talíř bude třeba vyjmout, mohl by totiž vlivem vysokých teplot, které budou v systému vznikat, prasknout. Krásný šperk potom udělá radost nejen vám.

Zdroj informací: https://www.prozeny.cz/clanek/netradicni-vyuziti-mikrovlnky-aneb-proc-do-ni-davat-houbicky-na-nadobi-29951

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.