Podle čeho vybrat vhodné osvětlení do obývacího pokoje?

osvětlení

Obývací pokoj je středobodem domácnosti. Scházíme se zde s rodinou i přáteli. Obývací pokoj nás také svým způsobem reprezentuje, je naší vizitkou. Proto bychom si měli dát záležet, jak ho vybavíme. Nepostradatelnou součástí je také osvětlení. Podle čeho vybrat to pravé?

Jen stropní světlo nestačí

Většina lidí mý v obýváku jen stropní světlo a myslí si, že to stačí. Jenže nestačí a stropní světlo je potřeba doplnit dalším typem osvětlení. Vzhledem k různorodosti činností, kterým se v obýváku věnujeme a na které chceme dobře vidět, je na místě mít zde světel více. A my vám poradíme, jak je správně vybrat a vzájemně mezi sebou kombinovat.

Nebojte se kombinovat více typů osvětlení

Rozhodně se nebojte ve vašem obývacím pokoji vsadit na několik horkých karet. Kombinujte více typů osvětlení. Nespoléhejte se jen na stropní lustr, ale pořiďte k němu i doplňková osvětlení. Těmi myslíme třeba stojací lampy nebo bodovky. Stále oblíbenější alternativou jsou i LED pásky, se kterými se dá v místnosti doslova kouzlit. A jejich výsledný efekt rozhodně stojí za to. 

osvětlení

Foto: Pexels

Vytvořte si s pomocí osvětlení atmosféru

V obývacím pokoji sledujeme televizi, povídáme si s rodinou nebo přijímáme hosty. Mnozí z nás v něm pracují, jiní zde nachází místo pro čtení si pěkné knihy. Rodiny zde hrají hry. Je toho tolik, co se dá v obývacím pokoji dělat. A právě na tyto chvíle myslete, protože s pomocí osvětlení můžete vytvořit tu správnou atmosféru. Někdy se hodí světlo jasnější, jindy zase tlumené. Šikovnou vymožeností jsou stmívače, neboli systémy, s jejichž pomocí můžete regulovat intenzitu světla a jeho sílu si vždy přizpůsobit.

Ať to spolu ladí

I když vás nabádáme k tomu, abyste v obývacím pokoji osvětlení kombinovali, chceme zároveň apelovat na jeden důležitý fakt: světla by k sobě měla ladit. Snažte se je vybrat v jednom duchu, ať vám to pak v obýváku nehraje všemi tvary, styly nebo třeba barvami.

 

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-vybrat-osvetleni-do-obyvaciho-pokoje
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.