Netradiční měděné nádobí má celou řadu výhod

hrnec

Do našich kuchyní si již našlo cestu mnoho materiálů, ze kterých se dá vyrobit nádobí. Měď je jedním z nich, byť není příliš obvyklá. Přesto je to možná škoda, protože nádobí z mědi má celou řadu výhod. Jaké jsou ty nejvýznamnější?

Měděné nádobí a jeho výhody

Měděné nádobí v kuchyni okouzlí nejednu hospodyňku hned na první pohled. Nádobí z mědi, které patří mezi ty luxusní, splňuje i ty nejnáročnější požadavky každého kuchaře. Měděné nádobí i přes vysoké ceny nezdobí jen luxusní zámky vyšších pánů.

Díky měděnému nádobí se dá navíc ušetřit hodně za energie, což je pro dnešní dobu s jejím zvyšováním cen za energie velmi podstatné. Měděné nádobí patří mezi nejlepší vodiče tepla v gastronomii, tudíž je v něm vaření nejen úsporné, ale i kvalitní.

Měď navíc velmi rychle reaguje i na teplotní změny varné desky. V hrncích se tedy nezahřívá jen dno, ale prakticky hned také všechny stěny nádobí, které rovnoměrně a rychle rozvádí teplo dále. Měděné nádobí se přitom hodí téměř na všechny tipy sporáků.

nádobí

Foto: Pixabay

Měděné nádobí a jeho nevýhody

Měděné nádobí si nese i svou stinnou stránku věcí. Nevýhodou je například to, že se jednotlivé kusy nádobí z mědi nemohou mýt v myčce. Pečovat o tento druh nádobí budete muset postaru, nejspíš to ale budete dělat s veškerou láskou. Umýt lze měděné nádobí pouze prostřednictvím přípravků jako je například jedlá soda, citron, nebo jemná sůl.

Na udržení nádobí v dobrém stavu je potřeba používat i měděnou pastu. Po umytí je nutné nádobí nejen osušit, ale i naleštit. Samotná měď navíc i chemicky reaguje, pokud přijde v tomto případě do styku se vzduchem, vodou nebo potravinami. Vlastní povrch je proto ošetřen nerezem.

Je na místě zmínit ještě jednu nevýhodu, kterou je vysoká cena takového nádobí.

Zdroje informací: https://www.homeware.cz/clanky/vyhody-a-nevyhody-medeneho-nadobi

https://www.vitalia.cz/clanky/medene-nadobi-moda-nebo-zdrave-vareni/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.