Není skořice jako skořice. Některé typy mohou být nebezpečné

skořice

Skořice patří mezi oblíbené sladké koření, které pochází až z daleké Asie. Často provoní naši kuchyni nevšední vůní, kterou milují především gurmáni sladkých pokrmů. Přidává se nejen do sladkého štrůdlu, ale nadchne i ty, kteří milují skořicovou kaši či sladké palačinky. Lahodnou chuť skořice, kterou milují hlavně malé děti, využíváme při přípravě dětských sladkých jídel velmi často. Pozor ale na to, jakou skořici do nich dáváme!

Skořice v kuchyni

Skořice se využívá nejen v kuchyni při přípravě pokrmů, ale dokáže být prospěšná i vašemu tělu. Je vždy důležité rozlišit o který druh skořice se jedná. Skořice s pravou, výraznou chutí, kterou můžete zakoupit v běžném obchodě pomáhá našemu tělu s regulací hladiny cukru. U diabetiků snižuje a reguluje hladinu cukru na optimální hodnotu.

Obsahuje navíc i antioxidanty, které jsou tělu ku prospěchu. Těm, kteří se zase potýkají s problémy v dutině ústní, napomůže v podobě nápoje. Postačí si ze skořice uvařit čaj. Skořice s medem a citronem má blahodárné účinky nejen na problematiku ohledně aftů, ale posiluje navíc i imunitní systém.

koření

Foto: Pixabay

Není však skořice jako skořice

Například požití ceylonské neboli čínské skořice se vám může zdát až osudným. Sehnat takové koření nebývá ale tak jednoduché. Denní dávka této skořice, která je vyšší než 2 gramy, může obsahovat tolik velmi toxických látek, které mohou organismus skutečně poškodit. Vysoký obsah kumarinu může způsobit i vážné zdravotní komplikace.

Mezi nejčastější příznaky patří bolest hlavy, závratě atd. Nejsou ani vyloučené karcinogenní látky, které mohou mít negativní vliv například na funkci jater.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zdravi/skorice-jedovata-30000215.html

https://www.nasezahrada.com/cinskou-skorici-nebrat-prava-pomaha/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.