Čalouněná postel

Nejdůležitější aspekty nákupu dětské postele

Dostatek pohodového odpočinku je důležitý pro každého z nás. Děti potřebují spát a regenerovat síly snad ještě více. Vždyť jsou často celé dny v pohybu. I proto se vyplatí vybrat jim kvalitní postel. Na trhu se v současné době nachází spousty nejrůznějších variací, z nichž se rozhodně dá vybrat taková, která vám bude maximálně vyhovovat. Pokud nevíte, podle jakých kritérií byste měli vybírat, jste na správném místě. V následujících řádcích se na tuto nesnadnou volbou zaměříme mnohem podrobněji.

Čalouněná postel

Zdroj obrázku: dona-shop.cz

Věk dítěte v hlavní roli

V první řadě byste měli volit provedení postele podle věku vaší ratolesti. Těm nejmenším se samozřejmě kupují klasické dětské postýlky. Při jejich nákupu se vyvarujte toho, že byste vybírali jen dle vzhledu. Dbejte například na přítomnost polohovacího roštu a bezpečné řešení stahování zábran. Dítě musí jednak ležet ve správné poloze a jednak si nemůže své prstíky přískřípnout v nevhodně řešené konstrukci. Stejně tak je třeba, aby byl povrch postýlky hladký a jakýkoli model prošel patřičnými atesty. Ty musí splňovat i moderní dětská postel s úložným prostorem fungující zároveň jako hřiště anebo jiná provedení určená pro děti i dospělé.

Na materiálu záleží

Nesmírně důležitou roli hraje také materiál, z něhož je postel vyrobena. Optimální je pochopitelně masiv. Dřevo pocházející například z dubu, buku, borovice nebo smrku je bytelné, pevné a krásně voní přírodou. U dřevotřísky si dejte pozor hlavně na to, aby nebyla spojována nějakými syntetickými lepidly obsahujícími ftaláty a jiné látky. Oblíbená je ale třeba i taková čalouněná postel.

Čalouněná postel

Zdroj obrázku: dona-shop.cz

Slaďte funkce a design

Optimální je dokonale skloubit vzhled dané dětské postele a funkčnost. Moderní jsou dětská hřiště, jež v sobě snoubí postel a hernu. Vhodná jsou především do menších interiérů. Není od věci, když jsou dětské postele opatřeny zásuvkami s důmyslným mechanismem otevírání. Ať už hledáte jakoukoli dětskou postel, prohlédněte si pestrou nabídku na Dona-shop.cz a určitě si vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: dona-shop.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *