Camembert na grilu

Grilování sýrů: Fenomén v několika různých podobách

Milujete přípravu pokrmů na grilu, skvělou vůni i neopakovatelnou atmosféru? Kdo by takovouto situaci neměl rád? Když se navíc přidají ještě nějaké speciality, není co řešit. Příkladem budiž třeba grilovaný sýr. Rozhodně se nejedná pouze o nějaký výstřelek posledních dní. Na trhu je hned několik sýrů, které lze pohodlně grilovat. Podívejme se na ně tedy poněkud podrobněji.

Kdo by neznal grilovaný hermelín?

Asi nejoblíbenějším grilovaným sýrem je hermelín, případně camembert. Oba dva sýry se vyznačují ušlechtilou plísní na povrchu. Ta dokáže držet jejich vnitřní část, jež se pomalu roztápí. A jak na samotné grilování hermelínu? Jednoduše. Stačí si jej zakoupit a mít doma také olivový či řepkový olej a koření. Hermelín nebo camembert zbavíme obalu a následně potřeme povrch sýra směsí oleje a koření. Poté jej zabalíme do alobalu a necháme zprudka grilovat několik málo minut po obou stranách. Hotový pokrm poznáme podle toho, že při propíchnutí krusty vyteče ven vnitřek sýra.

Oštiepok na gril

Jestliže máte rádi slovenské sýry, určitě se mezi ně řadí i oštiepok. Typický je především charakteristickou chutí a také vcelku pevnou konzistencí. Na grilu se pouze ohřívá, a to bez využití alobalu. Stačí si jenom vzít správné grilovací kleště a sýr položit na rošt. Následně jej za pár minut dáte mimo grilovací plochu. Nesmí se zkrátka roztéct ještě na samotném grilu.

Grilovaný balkánský sýr

Výbornou volbou je i balkánský sýr. Jeho hlavní výhodu představuje relativně tuhá konzistence. Jen tak jednoduše se zkrátka neroztéká. Před grilováním jej namočte do misky či hrnce s mlékem, jelikož tímto způsobem dostanete pryč extrémní slanost. Není od věci trochu zaprášit jeho povrch sladkou paprikou. Konzumuje se stejně jako předchozí zmiňované sýry s čerstvým pečivem. Jako vhodná příloha se jeví i grilovaná zelenina.

Zdroj náhledového obrázku: forgrill.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *