Chleba

Výběr domácí pekárny

Není nad to se ráno probudit a mít čerstvé pečivo, aniž bychom museli jít nakoupit nebo snad hnít těsto do úmoru. Řešením je domácí pekárna. Jak vybrat domácí pekárnu, abyste měli doma kvalitní stroj a zároveň za něj nedali všechny své úspory?

Jaká jsou vaše očekávání?

Prvé řadě si musíte ujasnit, co od domácí pekárny očekáváte. Na trhu se totiž neobjevují jen ty, které pečou pouze chleba, ale jsou schopny vyrobit, marmeládu, jogurt i sekanou. Každá pekárna má tak kromě základního programu i ten doplňkový. Informujte se ještě pře koupí, na co daný program je a jak funguje a i podle toho se rozhodujte. Každý nepotřebuje domácí pekárnu s tisícem programů. Rozhodující je také velikost pekárny. Jinou spotřebu pečiva mají dva lidé v domácnosti a jinou velká rodina o 6 členech. Ceny se také liší. Ty nejlevnější seženete již pod 1 tisíc korun, a ty nejdražší i za 8 tisíc. Cena se odvíjí samozřejmě od značky, velikosti i počtu funkcí.

Jak vybrat domácí pekárnu podle materiálu?

Každý materiál na pečící formu má svá pro a proti. Nerozšířenější materiálem je teflon. Je to levný materiál a navíc snadno udržovatelný. Chléb z něj dobře vyklopíte. Po použití stačí jen opláchnout horkou vodou a setřít. Jedinou nevýhodou tohoto povrchu je možnost poškrábání, ať už díky špatné manipulaci nebo častým přidáváním semínek do těsta. Dalším materiálem, který se používá, je keramika. Tento o něco dražší materiál je odolný vůči poškrábání a také více trvanlivější. Nejdražším materiálem je však  nerez, potravinářský nerez. Ve své podstatě se jedná o nezničitelný materiál, ovšem chleba se k formě z tohoto materiálu bude bohužel připékat.

Domácí pekárna a dvě metly nebo jen jedna?

Zda je lepší metla jedna nebo dvě se pře spousta uživatelů domácích pekáren. A nejen oni. Počet hnětacích metel, ale není až tak podstatný. Dvě metly se využívají spíše u pekáren větších. Naopak jednu hnětací metlu najdete u menších modelů, určených pro menší množství surovin. Jestliže, však budete pekárnu využívat často i pro samotné zadělávání těsta třeba na pizzu, určitě si pořiďte, hnětací metly dvě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *