Gola sada

Jaké nářadí by nemělo chybět ve vaší dílně?

Nastěhovali jste se do nového a zjišťujete, že vaše dílna zeje prázdnotou? Nic nového. Každý kutil si většinou právě své vybavení pro nejrůznější pracovní úkony dokupuje postupně a snaží se mít výbavu určenou pro různorodé úkony. Ne všichni musíme být zarytí kutilové, nicméně bez některých ručních nástrojů a zařízení se neobejdeme. Proto se zaměříme na některé dílenské vybavení, které by mělo být nedílnou součástí vaší garáže anebo domácí dílny. Samozřejmě dáme tip i na eshop, v němž si budete moci jednotlivé nástroje nakoupit za výhodné ceny.

Vrtačka v mnoha podobách jako základní nástroj pro mnohé úkony

Prakticky v každé domácnosti nemůže chybět vrtačka. Často ji najdeme v několika podobách. Optimální zlatou střední cestu představuje klasická elektrická vyznačující se některými důležitými parametry. Na mysli máme především příkon pohybující se zhruba okolo 1100 W, celokovové sklíčidlo a optimálně kovové převody. Obecně platí, že čím méně plastu ve vrtačce je, tím lépe pro uživatele. Právě plastová ozubená kolečka bývají většinou největším kamenem úrazu. Jinak u vrtačky nezapomeňte na příklep. Zejména při vrtání do zdiva se jedná o nezbytnou součást. Mezi tradiční dílenské vybavení pro kutily patří také bourací kladivo. Jestliže vám stačí nižší výkon, ale potřebujete vysokou mobilitu, vsaďte na aku šroubovák.

Ruční nářadí vždy v pohotovosti

Jakékoli ruční nástroje volte podle kvality materiálů, z nichž jsou vyrobeny. Platí to hlavně u šroubováků. Musí mít ostrou šroubovací kovovou část, která se jenom tak neopotřebuje. Měli byste mít nástroje určené na všechny typy šroubových hlav. Jedná se o následující šroubováky:

– standardní,

– křížové,

– torxové (hvězdičková hlava vrutu).

U kleští dbejte především na to, aby měly velmi pevnou plastovou rukojeť, která se jen tak nevysune. Následující kleště by vám neměly chybět:

– kombinačky,

– štípačky,

– francouzské,

– sikovky,

– pákové.

Určitě nezapomeňte ani na klasické klíče, případně gola sadu.

Šroubováky

Zdroj obrázku: naradi77.cz

Kde nakoupit veškeré vybavení pohodlně a výhodně?

Ať už potřebujete zmiňované ruční nářadí anebo například dílenský nábytek, svítilny, ochranné pracovní pomůcky či cokoli jiného, podívejte se do nabídky eshopu naradi77.cz. Najdete v ní vysoce kvalitní sortiment do jakékoli dílny za výhodné ceny.

Zdroj náhledového obrázku: naradi77.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *