dětské křeslo

Naše tipy na dětské křeslo

Dětská křesla do domácnosti prostě a jednoduše patří. V současné době je možné tento typ křesel volit v různých podobách. Vybírat si můžete jak z tvarových dispozic dětských křesel, tak i z barevných kombinací a v neposlední řadě i z celé plejády potahových látek. Je zkrátka pouze na rodičích a také zčásti na dětech, jaká dětská křesla v dětském pokoji budou. Podívejme se tedy přímo na možnosti koupě takovýchto křesel.

Tvar křesla přizpůsobte dítěti

Základním kritériem při výběru dětského křesla by měl být jeho tvar. Dítě musí v každém případě sedět ergonomicky. Mnohá zejména plyšová křesla toto absolutně nesplňují. Takové dětské plyšové křeslo často přímo deformuje dětskou páteř tím, že se jedná o křeslo, které dokáže bohužel měnit tvar. Sezení na takovémto křesle je tak maximálně nestabilní. Tvar křesla by tedy měl být pevný a křeslo by mělo být přiměřeně velké. Děti si na něj musí pohodlně sednout samy.

Materiál na výrobu dětského křesla

Velmi důležitou roli hraje u dětského křesla bezesporu i materiál, z něhož je dětské křeslo vyrobeno. Základem křesla by mělo být dřevo anebo kov. Křeslo tak dostane úplně jiný rozměr a bude maximálně pevné, což pochopitelně budete potřebovat. Výjimkou je houpací dětské křeslo, které samozřejmě žádnou konstrukci mít nebude. I tak ale může pohodově sloužit jako místo odpočinku dětí.

Potahová látka a design dětského křesla

Velmi důležitá je u dětského křesla i volba potahové látky a v neposlední řadě i celkového designu křesla. Potahová látka může být z mikroplyše, které je antibakteriální a na dotyk velmi příjemný. Kůže se díky své nízké odolnosti do dětského pokoje téměř nedává. Jinak jsou klasikou mnohé látkové potahy na dětská křesla, jež také dokážou splnit veškeré požadavky kladení na kvalitu a výdrž křesla.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *