trampolína

Dětská trampolína do exteriéru i interiéru

Zabavit děti je často doslova nadlidským výkonem a mnozí z nás si lámou hlavu, co vymyslet, aby děti byly opravdu spokojené. Zajímavou volbou jsou v tomto ohledu možnosti dětské trampolíny. Právě ta je totiž schopna bez větších problémů děti zabavit klidně i dlouhodoběji a vy je nebudete muset až tak ostražitě hlídat. Podívejme se tedy na to, jaké jsou možnosti pořízení dětské trampolíny a na co si dát při jejím výběru pozor.

Průměr trampolíny

Nejdůležitějším ukazatelem je u trampolíny pochopitelně její průměr. Hned na počátku byste si měli promyslet, pro kolik dětí by měla trampolína sloužit. Největší klasiku představují především trampolíny do 3,60 metru. Takováto dětská trampolína je ideální tak pro 2 až 3 děti. Více dětí sice v trampolíně být může, jelikož nosnost je často okolo 150 kilogramů, nicméně riskujete již poněkud stísněnější prostory v trampolíně a s tím související potenciální úraz dětí. Volit je ale možné i trampolíny většího průměru.

Dva základní typy trampolíny

Dětské trampolíny se vyrábějí v mnoha podobách. Unifikovaně je ale možné tvrdit, že disponují celkem dvěma základními podobami. První podoba dětské trampolíny je typická ochranou sítí, která se nachází před koncem skákací plochy. Jinými slovy, pružiny a další části, po nichž by se nemělo skákat, jsou mimo skákací výseč. Tyto dětské trampolíny jsou sice dražší, nicméně mnohem bezpečnější a lepší. Mezi nejlevnější dětské trampolíny se řadí druhý typ, který má část neskákací lochy uvnitř bariéry. U těchto trampolín je třeba být víc obezřetný

Nekupujte nejlevnější dětské trampolíny

Rozhodně je vhodnější do trampolíny investovat peníze a koupit trampolínu od 5000 korun nahoru. Je samozřejmé, že třeba taková dětská nafukovací trampolína je levnější, nicméně tu lze koupit za několik set korun a je vhodná pouze pro skutečně malé děti. Dětská trampolína s ochrannou sítí je ideálnější v dražší a kvalitnější podobě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *