11/08/2014
Kategorie: Domácnost, Novinky

Stručný návod na zavařování v troubě

Zavařování je momentálně vysoce aktuální a určitě stojí zato podívat se mimo klasického zavařování také na zavařování v horkovzdušné troubě. To je schopno přinést opravdu zajímavou metodu zavaření prakticky čehokoli. Mnozí z nás neví, jakým způsobem v troubě efektivně zavařovat, a tak není od věci podívat se na náš návod týkající se tohoto typu zavařování. Buďme tedy konkrétnější a podívejme se na výhody tohoto typu zavařování a na jeho průběh.

Výhody zavařování v troubě

Hlavní devízou zavařování v troubě je v každém případě absence velkého množství vody. Nebudete muset naplňovat žádný hrnec vodou, ale pouze umístíte do trouby konkrétní sklenice zalité vodou pouze částečně, v nichž bude umístěn zavařovaný obsah. Práce na zavařování tak bud mnohem snazší. Zavařovat můžete v troubě cokoli. Jmenovat bychom mohli třeba zavařování masa, zavařování okurek, zavařování hub a mnohých dalších plodin. Trouba je prostorná a dovolí zavaření mnohých sklenic naráz.

Postup zavařování v troubě

Základem kvalitního zavařování v troubě jsou v každém případě maximálně čisté sklenice. Důležitá jsou také suchá a čistá závitová víčka. Teplota v troubě by měla být nastavena na 200 až 250 stupňů Celsia. Nejprve si připravíme plytký plech, v němž budou sklenice umístěny. Tento plech je optimální na dně pokrýt látkovou utěrkou, jež zamezí prokluzu a případnému rozbití sklenic. Plech pak zalijeme vodou ve výši 2 až 3 centimetrů. U menších sklenic se doba zavařování pohybuje okolo 7 až 8 minut, u větších je třeba 10 až 12 minut. Vždy je třeba mít zapnutý horkovzduch a v případě potřeby můžete doplnit horkou vodu.

Dokončení zavařování

Zavařování v mikrovlnné troubě anebo klasické či horkovzdušné troubě je třeba dokončit stejně jako  zavařování ve vodě. Sklenice po vytažení z trouby musíte položit dnem vzhůru. Nechat bychom je v této poloze měli zhruba do dalšího dne a pak je můžeme již obrátit a uskladnit v suchých a chladných prostorách.

5 komentářů
  1. zdenadan@seznam.cz'
  2. marketa.hladisova@seznam.cz'
    • hajzuz@centrum.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.