Možnosti obezdění rohové vany

Rohová vana patří mezi nejoblíbenější komponenty patřící do moderní koupelny. V případě, že nezvolíte pouze sprchový kout anebo klasickou prostorovou vanu, rozhodně není od věci volit rohovou vanu, která bude vypadat moc hezky. Optimální je proto vybrat některou z možností obezdění rohové vany, která bude doslova dokonalá a bude vypadat moc hezky a vkusně. Možností je pochopitelně celá řada s tím, že na některé z nich upozorníme.

Oblé tvary vany mohou být skvělé

Pokud máte koupelnu laděnou spíše do oblejších tvarů, pak není důvod, aby samotná rohová vana tuto harmonii nějakým způsobem narušovala. Možností obezdění rohové vany v oblých tvarech je hned několik. Ideální volbou jsou spíše nízkorozměrové kachlíky, které dovedou vytvořit skvělý dojem opravdu oblého obtažení okolo vany. Klidně je možné obložení aplikovat i bez přesahu mimo samotnou vanu. Záleží pouze na vašem vkusu.

Rohové vany s ostřejšími rysy

Určitě zajímavou volbou jsou i rohové vany, které jsou obloženy s ostřejšími rysy. Stačí k tomu pouze několik cihelných anebo lépe porfixových bloků, které dokážou dělat z vany, která má primárně oblé tvary, klidně čtvercový anebo obdélníkový prostor. V případě takovéto vany budete mít mnohem větší prostor pro odkládání sprchových gelů, mýdel a dalších pomůcek při koupání anebo sprchování se.

Netradiční tvar obložení se moc nenosí

Mnohdy je obezdění rohové vany provedeno v poněkud netradičních a nepravidelně vypadajících tvarech. I tato možnost existuje, nicméně na harmonii koupelnového prostoru to zcela jistě nepřidá. Často byly k vidění i tvary poměrně neuvěřitelné, a to třeba v případě opravdu velkých van. Charakteristická je v tomto ohledu často hydromasážní rohová vana, která může mít skutečně různě zajímavé tvary. U této vany se ale také dá vytvořit harmonicky vypadající tvar.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *