Sádrokarton

Vybíráme hmoždinky do sádrokartonu

Sádrokarton je dnes součástí mnohých domů a bytů. Není se čemu až tak divit, jelikož se jedná o naprosto skvělý materiál, jenž vytvoří rychle zeď anebo podhled a vy nemusíte ani nijak výrazně investovat. Sádrokarton navíc není ani drahý, což je také často rozhodujícím faktorem při jeho koupi. V každém případě je výsledek práce se sádrokartonem nakonec vynikající, jelikož nově vzniklé součástí interiéru jsou jednolitě spojeny s těmi starými a pak v podstatě není ani poznat, která stěna anebo podhled či jiné součástí interiéru jsou nové. Velmi důležitá je realizace sádrokartonových součástí zejména z hlediska materiálů. Vybrat musíte kvalitní profily na sádrokarton, sádrokartonové desky a v neposlední řadě hmoždinky do sádrokartonu, na které se budeme soustředit.

Kovová hmoždinka s metrickým závitem jako klasika

Pokud chcete nejpevnější možnou hmoždinku do sádrokartonu, pak se jeví jako ideální řešení kovová hmoždinka mající jednak hrot a jednak také metrický závit. Využít tuto hmoždinku můžete pro její pevnost i u jiných materiálů jako je dřevo či dřevotříska. Její cena činí plus mínus 10 korun.

Sklopná kovová hmoždinka na stropní konstrukce

Jestliže budete montovat klasický anebo protipožární sádrokarton na stropní konstrukce, pak je ideální sklopná hmoždinka. Je nepoměrně delší a dokáže bez problémů udržet i konstrukce, které jsou vystaveny docela velké páce a tlaku. Tyto hmoždinky do sádrokartonu vyjdou okolo 20 korun.

Plastová hmoždinka do malého prostoru

Máte-li za stěnou nedostatek místa, pak se vyplatí zakoupit plastovou hmoždinku, která je určena tam, kde prostor chybí. I když je velmi malá a drobounká, její nosnost je vysoká. Když se vsune do desky, její křidélka se rozepnou a vrtu vše v pohodě udrží. Cenově se pohybuje okolo 10 korun.

Nylonová samořezka pro elektroinstalaci

Jestliže budete potřebovat rychlou montáž s nižším zatížením, pak je výborná nylonová samořezná hmoždinka do sádrokartonu. Ta disponuje většinou v balení i nástrojem pro předvrtání. V maximu dokáže tento typ hmoždinky unést až 8 kilogramů.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *