P1080254

Levné ploty cihlového typu

Postavit si krásný plot okolo vlastního domu je v našich končinách jakousi nezbytností. Ve Spojených státech amerických jsou třeba ploty zbytečností a před domem je často poměrně velký prostor, který je sice udržovaný, ale není nijak bytelně ohraničený. Možnosti stavby předních plotů jsou pochopitelně různé a je jen na nás, pro jakou z nich se rozhodneme. Pokud budete chtít, klidně můžete realizovat před domem anebo vedle něj hezký cihlový plot. Ten sice nebude působit jednolitě s celkovou stavbou, nicméně dokáže ji často maximálně oživit. Podívejme se na možnosti jeho stavby…

Levné ploty ze starých cihel

Mohlo by se zdát, že levné ploty je možné postavit ze starých cihel. Ve skutečnosti je tomu tak pouze v případě, že si takovýto plot budete stavět svépomoci sami a budete mít k dispozici celé staré cihly. I ty se ovšem prodávají mnohdy za vyšší cenu. Zapomenout nelze ani na lepidlo, kterým budete cihly dávat k sobě. Mnohé tenčí ploty navíc potřebují i armatury k tomu, aby byly maximálně pevné a bytelné. I přesto ale ploty za starších cihel mohou vypadat hezky a nemusejí být nutně drahé.

Prefabrikované ploty

Jestliže se nechcete dlouho zdržovat s větším množstvím cihel, pak jsou ideální prefabirokované součásti prodávané na ploty. Ty mohou být ve větších rozměrech, takže nebudete mít problém s tím, abyste plot postavili za kratší dobu. Často se vše řeší tak, že se plot jednoduše postaví a až potom se na něj dává obložení v imitaci cihel. Na první plot takovýto plot vypadá, jako by by byl postavený vyloženě z cihel.

Cihlové ploty na klíč

Pokud budete chtít cihlový plot na klíč, pak by to také neměl být problém. Stačí se pouze podívat na konkrétní nabídku společností nabízejících své služby v oblasti stavby oplocení. Mnohdy také stačí najít partu kvalitních zedníků, kteří vše zhotoví včetně základů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *