Manželská postel

Nákup manželské postele: Vybírejte hlavně podle materiálu

Vaše ložnice zeje prázdnotou a vy uvažujete o tom, jakou postel do ní pořídíte? Situace, která je poměrně tradiční, nicméně nikoli jednoduchá. V současné době se na trhu nachází neskutečně množství různých postelí, jež se vyznačují především odlišným charakterem komfortu, jejž dokážou nabídnout. Pokud se aktuálně rozhodujete mezi několika modely, soustřeďte se především na materiál, z něhož je daná postel vyrobena. My si podrobněji popíšeme tři, jež se používají nejčastěji.

Masivní dřevo jako sázka na jistotu

Masiv je masiv a v minulosti jsme se fakticky setkávali pouze s postelemi, jež byly vyrobené z tohoto tradičního pevného, ekologického a elegantního materiálu. Dodnes mnohdy v ložnicích našich babiček vidíme kvalitní postele z masivu, které dokázaly bez problémů vydržet i několik desítek let v absolutně perfektním stavu. Jedinou starostí majitele takovéto postele je to, že čas od času musí utáhnout šrouby a zkontrolovat spoje. V případě potřeby také může postel přebrousit a znovu opatřit nějakým modernějším lakem. Nic jiného se fakticky řešit nemusí.

MDF desky jako ekonomičtější varianta

Nemáte na masivní postel dostatečné množství finančních prostředků? Pak můžete sáhnout o levnějších postelích z dřevotřísky. Jednat se může o pohodlné manželské postele či jednolůžka, nicméně počítejte s tím, že tak dlouho jako masivní modely rozhodně nevydrží. Mnohdy jsou také lepeny různými pojivy na ne zrovna přírodní bázi. Vzhledově ale dokážou zaujmout a několik let vám také dobře poslouží.

Ostatní materiály spíše nebrat

U některých lidí je hodně oblíbený také kov. Je ovšem vcelku chladný a postele je třeba volit s poměrně silnou kovovou konstrukcí. V opačném případě hrozí, že odpočinek nebude takový, jaký byste si představovali.

Zdroj náhledového obrázku: domnabytku.sk

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *