Ložní prádlo

3 tipy pro výběr správného povlečení do ložnice

Každá postel si zaslouží vkusné a funkční povlečení. Vždyť právě ono je na první pohled viditelné. Často dokáže zkazit dojem i v případě, že máte tu nejkvalitnější a nejlepší postel, která se na tru aktuálně nachází. My se v následujících řádcích zaměříme na výběr správního ložního povlečení, a to v celkem třech základních bodech. Díky nim by vaše cesta k novému povlečení měla být zase o něco snazší. Nač se tedy soustředit?

1. Materiál v hlavní roli

V první řadě se zaměřte na kvalitu materiálu, ze kterého bude povlečení ušito. Optimální volbou je bezesporu bavlna. Klidně můžete sáhnout i po 100%. Vyjde sice malinko dráž, ale stojí za to. Jinak lze volit variace bavlny a polyesteru či jiných umělých materiálů. Ani u nich rozhodně nešlápnete vedle. Pokud máte raději nějaké luxusní deky, pak není problém zvolit jemný satén. Ten dokáže v létě perfektně chladit. Se saténem ale nepočítejte na povlečení. Vhodný je především na deky.

2. Nezapomeňte na různé druhy povlečení a doplňků

Nákup povlečení je často komplikovaný v tom, že nestačí koupit pouze prostěradlo a povlečení na deku či peřinu. Myslet byste měli i na specifické postelové povlečení určené na polštáře, menší podušky a jiné doplňky, jež do postele také bezesporu patří. Zapotřebí je dát pozor zejména na ty správné rozměry. Ne vždy totiž musí povlečení na daný polštářek sedět.

3. Design si prostě vylaďte dle potřeby

Vzhledově je možné ladit povlečení prakticky jakkoli. Odpíchněte se především od celkového barevného ladění vaší ložnice. Myslete přitom i na odstín postele a jiných součástí této místnosti. Nakupujete-li povlečení pro děti, není problém zvolit takové, které bude zobrazovat nejrůznější vzory dětských hrdinů. Fantazii se meze nekladou a výběr je dnes opravdu pestrý.

Zdroj náhledového obrázku: dekorstudio.sk

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *