Malá kuchyně

Malá kuchyně: Díky těmto trikům bude elegantní a funkční

Máte doma menší kuchyni a zoufáte si, že vám chybí potřebný prostor? Pokud ano, rozhodně nevěšte hlavu! I z malé kuchyně se dá vytvořit elegantně řešený prostor, v němž se budete cítit skvěle, a vzhledově také v žádném případě nezklame. Pokud nevíte, jak na to, jste na správné adrese. V tomto článku vám totiž dáme hned několik užitečných tipů.

Propojte vkusně kuchyni s obývákem

Jestliže máte obývací pokoj hned vedle kuchyně, není problém vytvořit spojením prostor pro jídelnu. Kuchyňské skříňky mohou bez problémů volně navazovat na ty obývákové. Není problém sjednotit barevný odstín a také tvary.

Stěny by měly mít různé barvy

Otevřít prostor lze i pouze prostřednictvím využití specifických barevných kombinací. Optimální jsou především tmavé barvy na protilehlých stěnách. Strop by měl být světlý, aby se opticky místnost protáhla do výšky.

Malá kuchyně

Zdroj obrázku: Gabon.cz

Žádný složitý design

Určitě se nesnažte za každou cenu v případě malé kuchyně volit nějaké neotřelé tvary. Optimální volbou jsou menší kuchyně do L, případně jiné jednoduché variace. Výbornou volbou je také bezúchytkový typ otvírání skříní. Horní skříňky vyměňte za jednoduché police. Využijte také podlouhlé kontejnery integrované ve skříních, jež jsou schopné ušetřit další místo.

Menší vestavné spotřebiče

Častokrát největší porci prostoru spolknou spotřebiče. Jestliže zvolíte menší vestavné modely, máte o úsporu místa postaráno. V malé kuchyni budete mít prakticky všechno, co k přípravě pokrmů a následnému úklidu potřebujete.

Elegantní pracovní plocha s dřezem

Určitě myslete i na vhodně rozměrově řešenou pracovní desku. Její součástí se stane také elegantní dřez s odkapovou plochou. Ta může tak zároveň sloužit jako ideální místo pro odložení horkých hrnců či plechů.

Jestliže máte pro kuchyni také menší prostor, podívejte se přímo na kuchyně Gabon, které se mu dokonale přizpůsobí.

Zdroj náhledového obrázku: Gabon.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *